Buď dobrovoľníkom Divadelnej Nitry 2015!Dobrovoľníctvo je forma empatie. S čím môžeš pomôcť a čo dáme my Tebe? Čítaj ďalej!

Svetový deň divadla - posolstvo a pozvánka

Blíži sa Svetový deň divadla. Pri tejto príležitosti sme pre vás pripravili dve dôležité informácie - posolstvo a pozvánku. Čítajte ďalej!

Ako sa tvorí program festivalu?

Ako prebieha výber a tvorba programu festivalu Divadelná Nitra? Každý rok program zostavuje umelecká rada a kurátori. Viac sa o samotnom postupe tvorby programu dozviete TU.

Jedným z významných článkov prípravy programu je kurátor pre výber inscenácií zo Slovenska. Tento rok budú dvaja! Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Podeľte sa s namiPriatelia umenia, milí diváci, vážení spolupracovníci! Podeľte sa s Divadelnou Nitrou o 2 % z vašich daní a zdieľajte festivalové zážitky aj v roku 2015. Ponúkame Vám pomoc v postupe, ak chcete umenie podporiť dvomi percentami z Vašej dane. Prejdite na stránku s príslušnými informáciami SEM.

Úspechy projektu Darujem ti tulipán a jeho detí

Koniec roka 2014 priniesol projektu Darujem ti tulipán a tvorivým výsledkom práce slabozrakých a nevidiacich deti, ktorým sa projekt Asociácie Divadelná Nitra dlhoročne venuje, viacero cenných úspechov a uznaní verejnosti.

Paralelné životy - Pod dohľadom tajnej polície

 

 

Prehliadka filmových dokumentov 
Kinoklub Tatra v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre

pondelok 17. novembra 2014  18.00 – 20.00: príbehy z Poľska, Maďarska, Nemecka, Česka

utorok 18. novembra 2014  18.00 – 20.15: príbehy zo Slovenska, Rumunska + beseda o cykle filmov s historikom Ľubomírom Morbacherom
a scenáristom Antonom Hanuljakom                                                                                                                 

Šesťdielny dokumentárny cyklus otvára cez divadelné spracovanie autentických príbehov tému politickej moci v minulosti, ktorá pomocou praktík tajných polícií komunistických vlád ovplyvňovala privátne životy ľudí.

Cyklus vychádza z projektu Paralelné životy – 20. storočie očami tajnej polície, ktorého iniciátorom, organizátorom a koproducentom je Asociácia Divadelná Nitra. V rámci projektu vzniklo šesť inscenácií v šiestich krajinách – úryvky z nich sú použité vo filmoch.

Pri príležitosti 25. výročia Novembra ´89  Asociácia vydala aj čítanku s príbehmi ľudí sledovaných tajnou políciou v Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Česku, v Rumunsku a na Slovensku.

Načo divadlo?

Noc divadiel:sobota 15. novembra 2014, 20.00 – 22.00, Divadelný Club Tatra, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre             

Zábavný divadelný kvíz s Ludwigom Baginom, v ktorom si môžete zasúťažiť o skvelé ceny!

Zostavte s priateľmi súťažný tím a súperte o netradičné divadelné darčeky, fľašu dobrého vína či vstupenky na 24. ročník festivalu Divadelná Nitra 2015.

Prihláste sa na čísle 0903 55 44 75 alebo mailom na .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript).Vstup voľný.

November ´89 opäť živý

Pripomeňte si udalosti z novembra 1989 v Nitre prostredníctvom dokumentov a fotografií, ktoré pripravila Asociácia Divadelná Nitra k 20. výročiu Novembra v rámci samostatného projektu Nitra ´89 – pamäť regiónu (v roku 2009).

AJ TOTO JE UMENIE

Asociácia Divadelná Nitra v rámci tohtoročnej témy festivalu Načo umenie? upozorňuje prostredníctvom projektu AJ TOTO JE UMENIE, čo všetko okolo nás je umenie.  Touto značkou už od septembra označujeme v Nitre zabudnuté a ignorované umelecké diela, sochy, objekty či budovy.

Zapojte sa do tejto jedinečnej akcie aj Vy!
Ak viete v meste Nitra o "zabudnutom, či ignorovanom" umeleckom diele (objekt, budova, socha, úžitkové dielo) na verejne dostupnom mieste, na ktoré by ste radi poukázali, vyzdvihli jeho význam či umeleckú hodnotu a navrhli by ste ho označiť značkou AJ TOTO JE UMENIE, pošlite na .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript) informáciu spolu s aktuálnou fotografiou a adresou, kde sa dielo nachádza.

Spolu s Vami sme už značkou AJ TOTO JE UMENIE označili:

Festival podporili