Divadelná Nitra pocestuje po prvýkrát mimo domovskej Nitry

Už desiaty rok organizuje Asociácia Divadelná Nitra celoročný projekt neformálneho vzdelávania o divadle Ako na divadlo. Počas svojho posledného tohtoročného podujatia projekt po prvýkrát pocestuje mimo domovskej Nitry, do Banskej Bystrice. 

Biely tulipán s Mikulášom čiernej pleti

Hudobník, maliar, herec a darca šťastia Thierry Ebam zavítal v mikulášskom prestrojení na tradičné vianočné podujatie Biely tulipán. 

Divadelná Nitra s vianočnou atmosférou

Štyri desiatky hostí privítal štáb Divadelnej Nitry na predvianočnom večierku pre partnerov a spoluorganizátorov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutočnil 30. novembra v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre. 

 

Workshop mladých kritikov z krajín V4 a Východného partnerstva ako laboratórium názorov o divadle

Idea tohto medzinárodného workshopu je dôležitá a zmysluplná.Výmena metód a názorov, analýza estetík z najrôznejších hľadísk, ale aj diskusie o cenzúre či vytváranie stratégií, a to všetko v atmosfére vzájomného obohacovania sa a férovej otvorenosti.“

V projekte EU DNA sme absolvovali 16 zahraničných ciest

Asociácia Divadelná Nitra úspešne uzavrela druhú etapu projektu EU DNA (European Debate and Network Activities / Divadelná Nitra Association). Projekt vychádza z dlhodobej snahy Asociácie Divadelná Nitra prekračovať hranice Slovenska, rozvíjať medzinárodné kontakty, stimulovať koprodukčné projekty a networking medzi slovenskou a zahraničnou divadelnou scénou.

ELITY zakončili Divadelnú Nitru 2017, navštívilo ju vyše 6000 divákov

Standing ovation a herecké hviezdy Činohry Slovenského národného divadla v jednej z najvýraznejších inscenácií roka – ELITY, zakončili v utorok večer 26. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Ironicko-sarkastické predstavenie o tom, ako vznikla vrstva mocných, ktorí aj dnes vládnu Slovensku, z dielne Jiřího Havelku, vypovedalo aj o #pamäti, #pravde a#demokracii.
 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 5. deň Divadelnej Nitry?

Posledný festivalový deň Divadelnej Nitry a jeho tváre.

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 4. deň Divadelnej Nitry 2017?

Hodnoty v diskusiách, hodnoty na divadelných doskách. Predposledný festivalový deň v našom videodenníku!

Divadelná Nitra 2017 počas festivalu aj vzdeláva!

Desiatka inscenácií hlavného programu z európskych i domácich divadiel, performancie, výstavy, filmy, aktivity pre deti či diskusie v sprievodnom programe. To je pre kultúrnu verejnosť každoročne najviditeľnejšia časť Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa tentoraz začal v piatok 22. septembra a skončí sa v utorok 26. septembra 2017. Divadelná Nitra však okrem etablovanej platformy prezentácie špičkového a inovatívneho divadelného umenia slúži aj ako nenahraditeľná tvorivá platforma pre mladých divadelných kritikov a vzdelávacia platforma pre študentov umeleckých i neumeleckých škôl. 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 3. deň Divadelnej Nitry?

Pocitový chodník, rozprávkový svet, čiernočierny les i buržoázny dom. Do akých svetov sme ešte zaviedli diváka počas tretieho festivalového dňa? 

Festival podporili