Koľkokrát za život musí človek vyjsť na námestia, aby prispel k zásadnej zmene spoločnosti?

Keď ma Marek Hattas ako organizátor oslovil, aby som vystúpila na tomto zhromaždení, položila som si otázku: KOĽKOKRÁT ZA ŽIVOT musí človek vyjsť na námestia, aby prispel k zásadnej zmene spoločnosti?Aby mohol žiť v slobodnom štáte, uplatniť svoj talent a schopnosti, v štáte kde prevláda slušnosť, spravodlivosť a tolerancia, kde súdy konajú, kde sa zločin trestá, kde je rovnosť príležitostí a kde sa naozaj bojuje s korupciou.

2% z Vašich daní

RECYKLUJTE dane

a venujte Vaše 2% pre MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL

DIVADELNÁ NITRA 2018 

Cesta na prehliadku Münchner Kammerspiele

Na Divadelnej Nitre neustále vyhľadávame a objavujeme nové inšpirácie a možnosti spolupráce. S týmto úmyslom sa členka Umeleckej rady festivalu zúčastnila v uplynulých dňoch na prehliadke Münchner Kammerspiele. 

Dobrovoľník Divadelnej Nitry opäť ocenený

V stredu 24. januára 2018 v nitrianskej synagóge oceňovali dobrovoľníkov za dobrovoľnícku prácu odvedenú v roku 2017.

Divadelná Nitra pocestuje po prvýkrát mimo domovskej Nitry

Už desiaty rok organizuje Asociácia Divadelná Nitra celoročný projekt neformálneho vzdelávania o divadle Ako na divadlo. Počas svojho posledného tohtoročného podujatia projekt po prvýkrát pocestuje mimo domovskej Nitry, do Banskej Bystrice. 

Biely tulipán s Mikulášom čiernej pleti

Hudobník, maliar, herec a darca šťastia Thierry Ebam zavítal v mikulášskom prestrojení na tradičné vianočné podujatie Biely tulipán. 

Divadelná Nitra s vianočnou atmosférou

Štyri desiatky hostí privítal štáb Divadelnej Nitry na predvianočnom večierku pre partnerov a spoluorganizátorov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutočnil 30. novembra v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre. 

 

Workshop mladých kritikov z krajín V4 a Východného partnerstva ako laboratórium názorov o divadle

Idea tohto medzinárodného workshopu je dôležitá a zmysluplná.Výmena metód a názorov, analýza estetík z najrôznejších hľadísk, ale aj diskusie o cenzúre či vytváranie stratégií, a to všetko v atmosfére vzájomného obohacovania sa a férovej otvorenosti.“

V projekte EU DNA sme absolvovali 16 zahraničných ciest

Asociácia Divadelná Nitra úspešne uzavrela druhú etapu projektu EU DNA (European Debate and Network Activities / Divadelná Nitra Association). Projekt vychádza z dlhodobej snahy Asociácie Divadelná Nitra prekračovať hranice Slovenska, rozvíjať medzinárodné kontakty, stimulovať koprodukčné projekty a networking medzi slovenskou a zahraničnou divadelnou scénou.

ELITY zakončili Divadelnú Nitru 2017, navštívilo ju vyše 6000 divákov

Standing ovation a herecké hviezdy Činohry Slovenského národného divadla v jednej z najvýraznejších inscenácií roka – ELITY, zakončili v utorok večer 26. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Ironicko-sarkastické predstavenie o tom, ako vznikla vrstva mocných, ktorí aj dnes vládnu Slovensku, z dielne Jiřího Havelku, vypovedalo aj o #pamäti, #pravde a#demokracii.
 

Festival podporili