Televízny spot k 25. ročníku Divadelnej Nitry je už v éteri. Pozrite si ho!

Už je v éteri! Televízny spot jubilejného 25. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už koluje na televíznych obrazovkách. Pre Divadelnú Nitru ho vytvorilo duo animátoriek OVÉ PICTURES, ktoré majú na konte už aj predošlé spoty k festivalu v rokoch 2012 a 2014. Mladé a medzinárodne oceňované filmárky a animátorky Michaela Čopíková a Veronika Obertová pracovali v spote s tohtoročnou festivalovou témou Óda na radosť? a festivalovým vizuálom, ktorý vytvoril Tomáš Vicen.

Umelci krajín V4 podajú na Divadelnej Nitre správu o novej Európe

Slovenská herecká špička, najlepšia česká inscenácia roka, maďarský film ocenený Oscarom, výnimočný poľský underground aj medzinárodne oceňovaný ukrajinský politický kabaret. Už štvrťstoročie prináša najväčší medzinárodný divadelný festival na Slovensku Divadelná Nitra na svoje dosky špičkové umenie krajín V4 a ani jubilejný 25. ročník, ktorý sa uskutoční od 23. do 28. septembra 2016, neobíde najpálčivejšie témy našich susedov v podaní divadelných, výtvarných či filmových osobností. A reflektovať to budú mladí kritici zo strednej i východnej Európy. Téma festivalu: Óda na radosť? (minulosť – prítomnosť – budúcnosť)

Divadelná Nitra zaostrí na tému imigrácie. Predstavia sa aj vojnou zasiahnutí irackí tanečníci

Pred vojnou na Blízkom východe utiekol, ale niektorí z jeho spolupracovníkov prišli o život. Pôvodom iracký režisér Anmar Taha prinesie na dosky Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra sugestívnu inscenáciu PILIERE KRVI. A v čase, keď Európa zažíva najväčšiu migračnú vlnu od druhej svetovej vojny, si slovenskí diváci budú môcť v hlavnom programe pozrieť aj francúzsku inscenáciu ZRAZU NOC, ktorá sa unikátnou formou vyjadruje k aktuálnym hrozbám terorizmu či globálnych epidémií. 

O zrode extrémizmu aj o dobách komunizmu rozpovedia na Divadelnej Nitre slovenské inscenácie

O osude manželky neoblomného marxistu a o hlbokom komunizme, o žene, ktorá tyranizovala susedov a o rodiacom sa extrémizme, o pôžitkárskych tridsiatnikoch a  súčasnom európskom konzume, ale aj o malomeštiackej identite a o Slovensku porozprávajú divákom 25. jubilejného ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 23. septembra do 28. septembra 2016, tvorcovia slovenských inscenácií.

Vstupenky na jubilejnú 25. Divadelnú Nitru sú už v predaji!

Divadelní fanúšikovia, ktorí si nechcú nechať ujsť pútavé inscenácie jubilejného 25. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, si už oddnes môžu kúpiť vstupenky. Šesťdňový festivalový maratón potrvá od 23. do 28. septembra 2016 a v hlavnom programe ponúkne 11 inscenácií zo 7 krajín na 4 javiskách a jednu inscenáciu vo Festivale Plus v cirkusovom šapitó. Téma festivalu: Óda na radosť? (minulosť – prítomnosť – budúcnosť). Vstupenky si možno kúpiť od 1. augusta online prostredníctvom internetového portálu www.predpredaj.sk

Divadelnú Nitru otvorí prestížne nemecké divadlo!

Hlasné volanie po mieri priamo z ukrajinskej metropoly, spoveď jedného z najväčších nacistických vojnových zločincov, výpoveď vojnou zasiahnutých irackých umelcov či príbeh  konzumného života dnešnej európskej strednej triedy prinesie na scénu Medzinárodný festival Divadelná Nitra. Jeho jubilejný 25. ročník sa uskutoční od 23. do 28. septembra 2016. A prostredníctvom umeleckých diel i diskusií sa bude pýtať, či je Európa schopná vyrovnať sa s dedičstvom minulosti, ako prijíma výzvy súčasnosti či aká je jej budúcnosť. Téma festivalu: Óda na radosť? (minulosť – prítomnosť – budúcnosť)

Oslavujte s nami 25. výročie: Zašlite nám Vaše naj festivalové momenty a vyhrajte vstupenky!

Aktuálny ročník Divadelnej Nitry sa nesie aj v znamení osláv 25. výročia založenia festivalu. Z jej bohatej histórie pre vás každý deň vyberieme jednu významnú či kurióznu spomienku v "rubrike" ‪#‎DN25‬ a uverejníme ju na našej facebookovej stránke. A rovnako vyzývame Vás, aby ste si s nami zaspomínali na Vaše naj momenty!

300-tisíc divákov a 400 inscenácií z 30 krajín. Divadelná Nitra oslavuje 25 rokov

Divadlo netradičné, provokatívne a inšpiratívne. Divadlo klasické, dokumentárne, politické, tanečné aj performatívne. Divadlo Západu aj Východu. A divadlo vychádzajúcich hviezd i etablovaných mien už štvrťstoročie prináša najväčší medzinárodný divadelný festival na Slovensku – Divadelná Nitra. Do jubilejného 25. ročníka vstúpi od 23. do 28. septembra 2016 s témou Óda na radosť? (minulosť – prítomnosť – budúcnosť)

Nová členka tímu Divadelnej Nitry až z Litvy!

Divadelná Nitra čerstvo privítala vo svojom organizačnom tíme stážistku medzinárodného študentského výmenného programu Erasmus LAURU KLUSAITĖ z Litvy!

V4@THEATRE RESIDENCY 2016 OPEN CALL

We are announcing an open call for young theatre critics from the Czech Republic, Hungary, Poland, Ukraine, Moldova, Belorussia and Slovakia to take part in the V4@THEATRE RESIDENCY 2016. 6-day residency under the mentorship of Patrice Pavis (France) at the Divadelná Nitra International Theatre Festival 2016 open to young theatre criticsfrom the Visegrad Group countries and Ukraine, Moldova, Belorussia and up to 35 years of age.

Festival podporili