VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 2. deň Divadelnej Nitry?

Jánošík, Majer aj Červená čiapočka zavítali na festivalové scény Divadelnej Nitry! Ako vyzeral druhý festivalový deň aj druhá festivalová noc? 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 1. deň Divadelnej Nitry?

Ako prebiehali posledné prípravy na štart Divadelnej Nitry 2017? Ako sa začal sprievodný program prvého dňa? A napokon, ako vyzeralo slávnostné otvorenie 26. ročníka festivalu? To všetko si môžete pozrieť v prvom dieli nášho videodenníka!

Dnes sa začína Divadelná Nitra 2017!

Už po 26. raz sa Nitra stane centrom špičkového európskeho a slovenského divadla. Dnes sa začína Medzinárodný festival Divadelná Nitra. Do svojho aktuálneho 26. ročníka, ktorý sa koná od 22. do 26. septembra 2017, vstupuje témou #FUNDAMENTALS. Vo svojom programe sa bude obracať k základným hodnotám života človeka a spoločnosti.

Schovajte sa pred dažďom v divadle! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

Nestrávte daždivý víkend na gauči pred televízorom! Len pár hodín pred štartom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. – 26. septembra Vám pozývame do divadelných sál na výnimočné inscenácie! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

„Mokrá verzia“ sprievodného programu Divadelnej Nitry 2017

Aj napriek nepriaznivému počasiu neprídu Nitrania o bohatý sprievodný program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017, ktorý sa začína už zajtra, 22. septembra 2017.  

Epos o boji syna a otca v podaní skutočného syna a otca sa odohrá na javisku Divadelnej Nitry

Zápasí s ním, chce robiť všetko inak, až napokon zistí, že sa mu v mnohom podobá a že ho má rádso všetkým, čo bolo, je a bude. Nenávistný i láskyplný vzťah syna a otca v nezvyčajnej inscenácii legendárneho českého súboru Cirk La Putyka a v podaní skutočnej dvojice syna a otca – Rostislava Nováka mladšieho a Rostislava Nováka staršieho čaká na divákov v hlavnom programe Divadelnej Nitry. BLACK BLACK WOODS ich zavedie do magickéholesa, kde budú sledovať priam antický a vo všetkých generáciách prítomný boj o prekročenie vlastného tieňa.

Sprievodný program: Pouličné divadlá, happeningy, diskusie o ľudských právach aj kultúrnom dedičstve

Antigona o fanatickej demonštrácii moci v podaní nitrianskych konzervatoristov, pálčivá téma ľudských práv v diskusii s Amnesty International, výroba vlastného samizdatu v zážitkovom workshope Post Bellum SK, aj unikátny hudobný happening odkazujúci na slovenské kultúrne dedičstvo či Červená čiapočka v Rozprávkovej búde Teatra Tatra. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017, prinesie už tradične bohatý sprievodný program. 

Všetko, čo potrebujete vedieť o Divadelnej Nitre 2017

Medzinárodný festival Divadelná Nitra vstúpi do svojho 26. ročníka, ktorý sa koná od 22. do 26. septembra 2017, témou #FUNDAMENTALS. Vo svojom programe sa bude obracať k základným hodnotám života človeka a spoločnosti.

Video ochutnávka Divadelnej Nitry 2017!

Ste zvedaví, čo na Vás čaká počas 26. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. do 26. septembra 2017? Prinášame Vám video ochutnávku hlavného programu! Téma: #FUNDAMENTALS

10 inscenácií zo 7 krajín na rôznorodých festivalových javiskách počas 5-dňového divadelného sviatku v hlavnom programe. 

Svetoznámy divadelník pôvodom zo Slovenska sa predstaví historicky po prvý raz na domácej pôde

Pred 25 rokmi odišiel zo Slovenska do USA a stal sa jedným z najúspešnejších súčasných divadelných tvorcov vo svete. Historicky po prvý raz majú slovenskí diváci možnosť spoznať tvorbu Pavla Lišku, rodáka zo Skalice, na blížiacej sa Divadelnej Nitre 2017. Do svojho 26. ročníka festival vstúpi 22. septembra 2017 s témou obracajúcou sa k základným hodnotám života človeka a spoločnosti – #FUNDAMENTALS.

Festival podporili