ELITY zakončili Divadelnú Nitru 2017, navštívilo ju vyše 6000 divákov

Standing ovation a herecké hviezdy Činohry Slovenského národného divadla v jednej z najvýraznejších inscenácií roka – ELITY, zakončili v utorok večer 26. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Ironicko-sarkastické predstavenie o tom, ako vznikla vrstva mocných, ktorí aj dnes vládnu Slovensku, z dielne Jiřího Havelku, vypovedalo aj o #pamäti, #pravde a#demokracii.
 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 5. deň Divadelnej Nitry?

Posledný festivalový deň Divadelnej Nitry a jeho tváre.

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 4. deň Divadelnej Nitry 2017?

Hodnoty v diskusiách, hodnoty na divadelných doskách. Predposledný festivalový deň v našom videodenníku!

Divadelná Nitra 2017 počas festivalu aj vzdeláva!

Desiatka inscenácií hlavného programu z európskych i domácich divadiel, performancie, výstavy, filmy, aktivity pre deti či diskusie v sprievodnom programe. To je pre kultúrnu verejnosť každoročne najviditeľnejšia časť Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa tentoraz začal v piatok 22. septembra a skončí sa v utorok 26. septembra 2017. Divadelná Nitra však okrem etablovanej platformy prezentácie špičkového a inovatívneho divadelného umenia slúži aj ako nenahraditeľná tvorivá platforma pre mladých divadelných kritikov a vzdelávacia platforma pre študentov umeleckých i neumeleckých škôl. 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 3. deň Divadelnej Nitry?

Pocitový chodník, rozprávkový svet, čiernočierny les i buržoázny dom. Do akých svetov sme ešte zaviedli diváka počas tretieho festivalového dňa? 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 2. deň Divadelnej Nitry?

Jánošík, Majer aj Červená čiapočka zavítali na festivalové scény Divadelnej Nitry! Ako vyzeral druhý festivalový deň aj druhá festivalová noc? 

VIDEODENNÍK: Ako vyzeral 1. deň Divadelnej Nitry?

Ako prebiehali posledné prípravy na štart Divadelnej Nitry 2017? Ako sa začal sprievodný program prvého dňa? A napokon, ako vyzeralo slávnostné otvorenie 26. ročníka festivalu? To všetko si môžete pozrieť v prvom dieli nášho videodenníka!

Dnes sa začína Divadelná Nitra 2017!

Už po 26. raz sa Nitra stane centrom špičkového európskeho a slovenského divadla. Dnes sa začína Medzinárodný festival Divadelná Nitra. Do svojho aktuálneho 26. ročníka, ktorý sa koná od 22. do 26. septembra 2017, vstupuje témou #FUNDAMENTALS. Vo svojom programe sa bude obracať k základným hodnotám života človeka a spoločnosti.

Schovajte sa pred dažďom v divadle! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

Nestrávte daždivý víkend na gauči pred televízorom! Len pár hodín pred štartom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. – 26. septembra Vám pozývame do divadelných sál na výnimočné inscenácie! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

„Mokrá verzia“ sprievodného programu Divadelnej Nitry 2017

Aj napriek nepriaznivému počasiu neprídu Nitrania o bohatý sprievodný program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017, ktorý sa začína už zajtra, 22. septembra 2017.  

Festival podporili