Sprievodný program: Pouličné divadlá, happeningy, diskusie o ľudských právach aj kultúrnom dedičstve

Antigona o fanatickej demonštrácii moci v podaní nitrianskych konzervatoristov, pálčivá téma ľudských práv v diskusii s Amnesty International, výroba vlastného samizdatu v zážitkovom workshope Post Bellum SK, aj unikátny hudobný happening odkazujúci na slovenské kultúrne dedičstvo či Červená čiapočka v Rozprávkovej búde Teatra Tatra. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017, prinesie už tradične bohatý sprievodný program. 

Všetko, čo potrebujete vedieť o Divadelnej Nitre 2017

Medzinárodný festival Divadelná Nitra vstúpi do svojho 26. ročníka, ktorý sa koná od 22. do 26. septembra 2017, témou #FUNDAMENTALS. Vo svojom programe sa bude obracať k základným hodnotám života človeka a spoločnosti.

Video ochutnávka Divadelnej Nitry 2017!

Ste zvedaví, čo na Vás čaká počas 26. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. do 26. septembra 2017? Prinášame Vám video ochutnávku hlavného programu! Téma: #FUNDAMENTALS

10 inscenácií zo 7 krajín na rôznorodých festivalových javiskách počas 5-dňového divadelného sviatku v hlavnom programe. 

Svetoznámy divadelník pôvodom zo Slovenska sa predstaví historicky po prvý raz na domácej pôde

Pred 25 rokmi odišiel zo Slovenska do USA a stal sa jedným z najúspešnejších súčasných divadelných tvorcov vo svete. Historicky po prvý raz majú slovenskí diváci možnosť spoznať tvorbu Pavla Lišku, rodáka zo Skalice, na blížiacej sa Divadelnej Nitre 2017. Do svojho 26. ročníka festival vstúpi 22. septembra 2017 s témou obracajúcou sa k základným hodnotám života človeka a spoločnosti – #FUNDAMENTALS.

Divadelná Nitra 2017 bude na svojej pôde hostiť tucet mladých európskych kritikov aj z krajín V4

Výber špičkových slovenských divadiel, najprovokatívnejšia česká inscenácia po Novembri ´89, originálna performancia česko-gréckeho tandemu, jedna z desiatich najdôležitejších poľských hier roka – v týchto dňoch víťaz hlavnej ceny zürišského medzinárodného festivalu, ako aj maďarský film, ktorý vyhráva na zahraničných festivaloch. Krajiny V4 majú už tradične status pevného jadra hlavného aj sprievodného programu Divadelnej Nitry. Ani na blížiacom sa 26. ročníku, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017, nebude chýbať to najzaujímavejšie z divadelnej scény našich susedov. A v rámci vzdelávacieho programu to budú reflektovať mladí kritici zo strednej i východnej Európy. Téma festivalu: #FUNDAMENTALS.

Jedno gesto získalo prestížnu cenu, predstaví sa aj na Divadelnej Nitre!

Jedna z najdôležitejších poľských inscenácií uplynulého roka - JEDNO GESTO režiséra Wojteka Ziemilskeho z varšavského divadla Nowy teatr, ktorá zavedie diváka do fascinujúceho sveta posunkového jazyka,  získala na záverečnom ceremoniáli festivalu Zürcher Theater Spektakel prestížne hlavné ocenenie ZKB PATRONAGE PRIZE! Už 25. septembra 2017 sa predstaví aj na Divadelnej Nitre 2017! 

O posledných ľuďoch, čo žijú v Černobyle, vyrozpráva na javisku Divadelná Nitra

Z návštevy Černobyľskej zóny sa stala turistická atrakcia. Ale mimo turistických chodníkov sa odohráva skutočný príbeh staručkého manželského páru, ktorý už tri desaťročia žije v izolácii od civilizácie, obklopený všadeprítomným rádioaktívnym žiarením,v neexistujúcej dedine, kde sa obaja narodili, a ktorú ani po jadrovej katastrofe neopustili. Tento takmer neuveriteľný príbeh prinesie na festivalové dosky v hlavnom programe Divadelnej Nitry inscenácia ZVIZDAĽ[Černobyľ  tak ďaleko, tak blízko] belgického kolektívu BERLIN.

Čo sa môžeme dozvedieť o svete z jazyka nepočujúcich? Odpovie Divadelná Nitra

Svet, ktorý je iný ako svet francúzštiny, angličtiny, nemčiny. Svet, v ktorom slová nestačia. Do takého sveta zavedie diváka unikátna inscenácia z hlavného programu blížiaceho sa festivalu Divadelná Nitra – JEDNO GESTO z poľského divadla Nowy Teatr. 

O vládnucej kaste aj o mýtickom zbojníkovi rozpovedia na Divadelnej Nitre slovenské inscenácie

O ženách-vojačkách v prvej línii a o vojne a mieri, o Dostojevského antihrdinoch a o zmysle života, o čestnom zbojníkovi a o práve a spravodlivosti, o vládnucej kaste a o demokracii a pravde, ale aj o zázrakoch a vierebudú divákom 26. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 22. septembra do 26. septembra 2017, rozprávať tvorcovia slovenských inscenácií.

Vstupenky na Divadelnú Nitru 2017 sú už v predaji!

Už oddnes si môžu divadelní fanúšikovia kúpiť vstupenky na inscenácie hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017. V hlavnom programe ponúkne spolu 10 inscenácií v 14 predstaveniach zo 6 krajín. Spája ich tohtoročná téma festivalu: #FUNDAMENTALS, ktorá má upriamiť pozornosť na základné hodnoty života človeka a spoločnosti. 

Festival podporili