Schovajte sa pred dažďom v divadle! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

Nestrávte daždivý víkend na gauči pred televízorom! Len pár hodín pred štartom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. – 26. septembra Vám pozývame do divadelných sál na výnimočné inscenácie! Získajte 2 vstupenky za cenu 1!

„Mokrá verzia“ sprievodného programu Divadelnej Nitry 2017

Aj napriek nepriaznivému počasiu neprídu Nitrania o bohatý sprievodný program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017, ktorý sa začína už zajtra, 22. septembra 2017.  

Epos o boji syna a otca v podaní skutočného syna a otca sa odohrá na javisku Divadelnej Nitry

Zápasí s ním, chce robiť všetko inak, až napokon zistí, že sa mu v mnohom podobá a že ho má rádso všetkým, čo bolo, je a bude. Nenávistný i láskyplný vzťah syna a otca v nezvyčajnej inscenácii legendárneho českého súboru Cirk La Putyka a v podaní skutočnej dvojice syna a otca – Rostislava Nováka mladšieho a Rostislava Nováka staršieho čaká na divákov v hlavnom programe Divadelnej Nitry. BLACK BLACK WOODS ich zavedie do magickéholesa, kde budú sledovať priam antický a vo všetkých generáciách prítomný boj o prekročenie vlastného tieňa.

Sprievodný program: Pouličné divadlá, happeningy, diskusie o ľudských právach aj kultúrnom dedičstve

Antigona o fanatickej demonštrácii moci v podaní nitrianskych konzervatoristov, pálčivá téma ľudských práv v diskusii s Amnesty International, výroba vlastného samizdatu v zážitkovom workshope Post Bellum SK, aj unikátny hudobný happening odkazujúci na slovenské kultúrne dedičstvo či Červená čiapočka v Rozprávkovej búde Teatra Tatra. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017, prinesie už tradične bohatý sprievodný program. 

Všetko, čo potrebujete vedieť o Divadelnej Nitre 2017

Medzinárodný festival Divadelná Nitra vstúpi do svojho 26. ročníka, ktorý sa koná od 22. do 26. septembra 2017, témou #FUNDAMENTALS. Vo svojom programe sa bude obracať k základným hodnotám života človeka a spoločnosti.

Video ochutnávka Divadelnej Nitry 2017!

Ste zvedaví, čo na Vás čaká počas 26. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. do 26. septembra 2017? Prinášame Vám video ochutnávku hlavného programu! Téma: #FUNDAMENTALS

10 inscenácií zo 7 krajín na rôznorodých festivalových javiskách počas 5-dňového divadelného sviatku v hlavnom programe. 

Svetoznámy divadelník pôvodom zo Slovenska sa predstaví historicky po prvý raz na domácej pôde

Pred 25 rokmi odišiel zo Slovenska do USA a stal sa jedným z najúspešnejších súčasných divadelných tvorcov vo svete. Historicky po prvý raz majú slovenskí diváci možnosť spoznať tvorbu Pavla Lišku, rodáka zo Skalice, na blížiacej sa Divadelnej Nitre 2017. Do svojho 26. ročníka festival vstúpi 22. septembra 2017 s témou obracajúcou sa k základným hodnotám života človeka a spoločnosti – #FUNDAMENTALS.

Divadelná Nitra 2017 bude na svojej pôde hostiť tucet mladých európskych kritikov aj z krajín V4

Výber špičkových slovenských divadiel, najprovokatívnejšia česká inscenácia po Novembri ´89, originálna performancia česko-gréckeho tandemu, jedna z desiatich najdôležitejších poľských hier roka – v týchto dňoch víťaz hlavnej ceny zürišského medzinárodného festivalu, ako aj maďarský film, ktorý vyhráva na zahraničných festivaloch. Krajiny V4 majú už tradične status pevného jadra hlavného aj sprievodného programu Divadelnej Nitry. Ani na blížiacom sa 26. ročníku, ktorý sa uskutoční od 22. do 26. septembra 2017, nebude chýbať to najzaujímavejšie z divadelnej scény našich susedov. A v rámci vzdelávacieho programu to budú reflektovať mladí kritici zo strednej i východnej Európy. Téma festivalu: #FUNDAMENTALS.

Jedno gesto získalo prestížnu cenu, predstaví sa aj na Divadelnej Nitre!

Jedna z najdôležitejších poľských inscenácií uplynulého roka - JEDNO GESTO režiséra Wojteka Ziemilskeho z varšavského divadla Nowy teatr, ktorá zavedie diváka do fascinujúceho sveta posunkového jazyka,  získala na záverečnom ceremoniáli festivalu Zürcher Theater Spektakel prestížne hlavné ocenenie ZKB PATRONAGE PRIZE! Už 25. septembra 2017 sa predstaví aj na Divadelnej Nitre 2017! 

O posledných ľuďoch, čo žijú v Černobyle, vyrozpráva na javisku Divadelná Nitra

Z návštevy Černobyľskej zóny sa stala turistická atrakcia. Ale mimo turistických chodníkov sa odohráva skutočný príbeh staručkého manželského páru, ktorý už tri desaťročia žije v izolácii od civilizácie, obklopený všadeprítomným rádioaktívnym žiarením,v neexistujúcej dedine, kde sa obaja narodili, a ktorú ani po jadrovej katastrofe neopustili. Tento takmer neuveriteľný príbeh prinesie na festivalové dosky v hlavnom programe Divadelnej Nitry inscenácia ZVIZDAĽ[Černobyľ  tak ďaleko, tak blízko] belgického kolektívu BERLIN.

Festival podporili