Stretnutie s partnermi festivalu

V stredu 30. novembra 2016 sa v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre uskutočnilo priateľské stretnutie partnerov, spoluorganizátorov a spolupracovníkov Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2016 so zástupcami festivalu. Stretnutie spojené s videoprezentáciou, koncertom a pohostením bolo poďakovaním  za spoluprácu na festivale a jeho podporu. Spomínalo sa na jubilejný 25. ročník, ale i na celé štvrťstoročie existencie festivalu Divadelná Nitra. Súčasťou pohostenia bola čaša vína aj tradičná kapustnica a delikatesy z dielne členov štábu Divadelnej Nitry, večerom sprevádzala hudobná skupina be.Well. Na záver stretnutia dostali hostia tlačené a elektronické materiály s dokumentáciou spolupráce s festivalom a malý darček ako poďakovanie za doterajšiu spoluprácu. Takmer 60 hostí, ktorí stretnutie poctili svojou účasťou, je prísľubom, že partnerstvá s festivalom budú rovnako intenzívne a vzájomne prospešne pokračovať aj v nastávajúcom roku 2017. 

Nocovali sme v divadle. A Vy s nami!

V sobotu 19. novembra 2016 sa Nitra ponorila do tmy skôr ako inokedy: obloha bola zamračená, už pred zotmením začalo silne pršať, no predovšetkým – v mnohých divadlách a kultúrnych organizáciách sa chystala Noc divadiel. Medzi jej organizátorov patrila aj Asociácia Divadelná Nitra.

Poďte s nami stráviť noc!

Vážení priatelia,

novembrová noc nemusí byť len sychravá a nevľúdna! Strávte s nami noc plnú príjemných zážitkov v dobrej spoločnosti!

Pozývame Vás na Noc divadiel! 

Čakáme Vás v sobotu večer 19. novembra 2016, viac o programe sa dočítate nižšie...

Jubilejná 25. Divadelná Nitra sa skončila s úspechom, navštívilo ju 8500 divákov

Francúzskou inscenáciou Zrazu noc, ktorá zavítala na Divadelnú Nitru z prestížneho festivalu v Avignone, sa v stredu večer skončil jubilejný 25. ročník najväčšieho medzinárodného festivalu na Slovensku. Divákom priniesol počas 6-dňového divadelného sviatku spolu 16 predstavení – 6 výnimočných inscenácií z Česka, Francúzska, Nemecka, Poľska, Švédska, Iraku, Ukrajiny a 5 zaujímavých diel zo Slovenska a 1 v rámci sekcie Festival Plus. 

Jubilejná 25. Divadelná Nitra je v polovici, teší sa bohatej účasti aj standing ovations

Standing ovations, silné divadelné zážitky, plné sály aj bohatá účasť na sprievodných podujatiach. Taká je bilancia 25. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý je práve v polovici. Potrvá do stredy 28. septembra 2016. Začal sa v piatok 23. septembra 2016 slávnostným otvorením. Jeho riaditeľka a zakladateľka Darina Kárová sfúkla symbolických 25 sviečok na torte a pozvala na scénu legendárne nemecké divadlo Münchner Kammerspiele z Mníchova, ktoré na Slovensku hosťovalo po prvýkrát v histórii. 

Začala sa jubilejná 25. Divadelná Nitra, otvorilo ju prestížne nemecké divadlo

Sfúknutím 25 sviečok na torte sa začal jubilejný 25. ročník Divadelnej Nitry. Najvýznamnejšie divadelné podujatie na Slovensku v piatok 23. septembra 2016 otvorilo legendárne nemecké divadlo Münchner Kammerspiele z Mníchova, ktoré na Slovensku hosťovalo po prvýkrát v histórii. Fascinujúca a formálne dokonalá inscenácia Prečo pána R. postihol Amok, ktorá je mrazivou diagnózou dnešnej európskej strednej triedy, priniesla na nitrianske javisko originálny zážitok. Príbeh zobrazuje celkom priemerného pána R., ktorý má všetko, čo má mať, robí všetko, čo sa od neho očakáva, a žije celkom obyčajný život. Vo vyprázdnenosti jeho každodennej rutiny sa však usídli agresia, ktorá rastie až do tragického konca. 

Dnes sa začína jubilejná 25. Divadelná Nitra, uvedie knihu k jej štvrťstoročnici

Dnes sa začína Medzinárodný festival Divadelná Nitra. Vstupuje do svojho 25. ročníka a pre divákov je prichystaný šesťdňový divadelný sviatok plný špičkového európskeho aj slovenského divadla, stretnutí s výnimočnými režisérskymi i hereckými osobnosťami a bohatého sprievodného programu. Potrvá od 23. septembra do 28. septembra 2016. 

Čo vás čaká na Divadelnej Nitre 2016? Pozrite si video ochutnávku

Ste zvedaví, čo uvidíte na jubilejnom 25. ročníku Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 23. do 28. septembra 2016? 11 inscenácií zo 7 krajín na 4 festivalových javiskách počas 6-dňového divadelného sviatku v hlavnom programe.

Divadelná Nitra zapojí do programu deti utečencov z Iraku, ktoré našli nový domov pod Zoborom

Ich život v Iraku ohrozovala vojna. Rozhodli sa pre útek a nový domov našli na Slovensku. 149 asýrskych kresťanov sa v marci tohto roka nasťahovalo práve do Nitry a jej okolia. A Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 23. do 28. septembra 2016, ich prizval do svojho programu. 

Jubilejná Divadelná Nitra sa začína už o pár dní, privíta európsku aj slovenskú divadelnú špičku

O strete Východu a Západu, o hľadaní domova, o osamelosti súčasného človeka, o dedičstve minulosti aj svedomí, ale aj o radosti z umenia budú vypovedať inscenácie jubilejného 25. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Špičkové európske a slovenské divadlo sa v jednom meste stretne už od 23. do 28. septembra 2016. Diváci budú môcť počas 6-dňového divadelného sviatku zažiť až 16 predstavení kvalitného divadla na 4 festivalových javiskách, ako aj 60 podujatí v sprievodnom programe v uliciach Nitry a v rôznych kultúrnych inštitúciách. 

Festival podporili