3 otázky pre režiséra najlepšej inscenácie roka Ľubomíra Vajdičku

Inscenácia Sedem dní do pohrebu Slovenského komorného divadla Martin získala divadelné ocenenie sezóny DOSKY za najlepšiu inscenáciu sezóny. Zrežíroval ju Ľubomír Vajdička. Dnes ju uvedie festival Divadelná Nitra.

Sledujte každý deň video denník z Divadelnej Nitry!

Čo sa deje na Divadelnej Nitre? Čomu obecenstvo najviac tlieska? A čo teší aj najmenších? 

Stiahnite si program Divadelnej Nitry na iPode a Smartphone!

Program 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra si budú môcť v špeciálne upravenej verzii pozrieť aj používatelia telefónov iPhone 3GS, iPhone 4, Blackberry, Android a vlastníci iPad-ov. 

Víťaz DOSIEK Dano Heriban: Cítil som, že niečo visí vo vzduchu

Nepatrí k hercom, ktorí sa na diváka usmievajú z televíznych obrazoviek. Svoje umenie predvádza na divadelnom javisku. A to ho herectvo v detstve nebavilo ani nelákalo. Ale hudobnú kapelu chcel mať už ako deväťročný. Dnes je Dano Heriban mimoriadnym a žiadaným hercom, spevákom a skladateľom. A svoj talent najnovšie pretavil do postavy výnimočného literáta Jána Roznera. Včera večer si za svoju rolu prevzal divadelné ocenenie sezóny DOSKY za najlepší mužský herecký výkon. Inscenácia Sedem dní do pohrebu Slovenského komorného divadla Martin sa stala aj najlepšou inscenáciou sezóny.    

DOSKY získala Turzonovová aj Heriban

Už tradične sa na úvod Divadelnej Nitry rozdali DOSKY, divadelné ocenenia sezóny. 

Divadelná Nitra sa začala standing ovations

Standing ovations a niekoľko minútovým potleskom sa v piatok večer začal 21. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý potrvá do 26. septembra 2012. Najvýznamnejšie divadelné podujatie na Slovensku slávnostne otvorila fascinujúca tanečná inscenácia svetoznámej režisérky Constanzy Macras Otvorení všetkému.

Začína sa Divadelná Nitra, bude hostiť divadelnú špičku Európy

Šesť dní plných jedinečného divadelného umenia a bohatého sprievodného programu čaká na návštevníkov 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa začína už dnes a potrvá do 26. septembra 2012. 

Festival v obrazoch. Pozývame vás na vernisáž


Pozývame vás na otvorenie výstavy Divadelná Nitra Ctibora Bachratého! Už vo štvrtok 20. septembra 2012 o 18.00 vo fotogalérii Trafačka.

Lístky na Divadelnú Nitra sú stále v predaji

Medzinárodný festival Divadelná Nitra odštartuje divadelný maratón jedinečných diel už doslova o pár dní. Začne sa 21. septembra a potrvá do 26. septembra. Milovníci divadla si ešte stále môžu zakúpiť lístky na inscenácie hlavného programu 21. ročníka najvýznamnejšieho divadelného podujatia na Slovensku.

Divadelná Nitra odhalí tajné svedectvá o komunizme

Praktiky tajných služieb, zlyhania jednotlivcov aj spoločnosti, príbehy o tyranii moci a skutočné ľudské svedectvá o živote v komunizme prinesie na divadelné dosky viacročný medzinárodný projekt Asociácie Divadelná Nitra Paralelné životy – 20. storočie očami tajnej polície.

Festival podporili