Víťaz DOSIEK Dano Heriban: Cítil som, že niečo visí vo vzduchu

Nepatrí k hercom, ktorí sa na diváka usmievajú z televíznych obrazoviek. Svoje umenie predvádza na divadelnom javisku. A to ho herectvo v detstve nebavilo ani nelákalo. Ale hudobnú kapelu chcel mať už ako deväťročný. Dnes je Dano Heriban mimoriadnym a žiadaným hercom, spevákom a skladateľom. A svoj talent najnovšie pretavil do postavy výnimočného literáta Jána Roznera. Včera večer si za svoju rolu prevzal divadelné ocenenie sezóny DOSKY za najlepší mužský herecký výkon. Inscenácia Sedem dní do pohrebu Slovenského komorného divadla Martin sa stala aj najlepšou inscenáciou sezóny.    

DOSKY získala Turzonovová aj Heriban

Už tradične sa na úvod Divadelnej Nitry rozdali DOSKY, divadelné ocenenia sezóny. 

Divadelná Nitra sa začala standing ovations

Standing ovations a niekoľko minútovým potleskom sa v piatok večer začal 21. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý potrvá do 26. septembra 2012. Najvýznamnejšie divadelné podujatie na Slovensku slávnostne otvorila fascinujúca tanečná inscenácia svetoznámej režisérky Constanzy Macras Otvorení všetkému.

Začína sa Divadelná Nitra, bude hostiť divadelnú špičku Európy

Šesť dní plných jedinečného divadelného umenia a bohatého sprievodného programu čaká na návštevníkov 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa začína už dnes a potrvá do 26. septembra 2012. 

Festival v obrazoch. Pozývame vás na vernisáž


Pozývame vás na otvorenie výstavy Divadelná Nitra Ctibora Bachratého! Už vo štvrtok 20. septembra 2012 o 18.00 vo fotogalérii Trafačka.

Lístky na Divadelnú Nitra sú stále v predaji

Medzinárodný festival Divadelná Nitra odštartuje divadelný maratón jedinečných diel už doslova o pár dní. Začne sa 21. septembra a potrvá do 26. septembra. Milovníci divadla si ešte stále môžu zakúpiť lístky na inscenácie hlavného programu 21. ročníka najvýznamnejšieho divadelného podujatia na Slovensku.

Divadelná Nitra odhalí tajné svedectvá o komunizme

Praktiky tajných služieb, zlyhania jednotlivcov aj spoločnosti, príbehy o tyranii moci a skutočné ľudské svedectvá o živote v komunizme prinesie na divadelné dosky viacročný medzinárodný projekt Asociácie Divadelná Nitra Paralelné životy – 20. storočie očami tajnej polície.

Divadelná Nitra sa začína o pár dní! Privíta aj osobnosti svetového divadla

Legendy svetového divadla, hviezdy európskej scény aj nováčikovia predstavia svoje diela v hlavnom programe 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý potrvá od 21. do 26. septembra. Tvorcovia z desiatich krajín Európy nastolia prostredníctvom nevšedných divadelných inscenácií spoločensko-politické témy. Podtitulom festivalu je vina / nevina.

Divadelná Nitra mieri do Košíc. S fascinujúcou inscenáciou o živote Rómov

Po úspešnej minuloročnej spolupráci budú satelitným mestom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra opäť Košice. Z Nitry poputuje do Košíc výnimočná tanečná inscenácia Otvorení všetkému, ktorá sa v Štátnom divadle Košice odohrá v nedeľu 23. septembra o 19 h.

Ochutnajte z nášho hlavného programu!

Ste zvedaví, čo vás čaká na Divadelnej Nitre 2012? Ponúkame vám video ochutnávku toho naj z hlavného festivalového programu.

Festival podporili