Najviac nominácií na DOSKY majú Pohania Činohry SND, uvedie ich aj Divadelná Nitra

Pohania, Psota, Sedem dní do pohrebu či opera Coriolanus – jedna z týchto štyroch inscenácií môže získať titul najlepšia inscenácia uplynulej sezóny. Sú totiž nominované na Divadelné ocenenia sezóny 2011/2012 DOSKY, ktoré udelia počas slávnostného ceremoniálu v prvý deň Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 21. septembra v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre.

OBJEDNAJTE SI VSTUPENKY!

Možnosť objednávky vstupeniek pre verejnosť začína práve dnes!
Využijte túto možnosť čo najskôr, aby ste si zabezpečili účasť na vybraných predstaveniach.
Všetko potrebné pre vašu objednávku nájdete TU.

V uliciach Kocúr v čižmách, v autách moderné umenie. Divadelná Nitra má bohatý sprievodný program

Večery ozvláštnené koncertmi punku aj vážnej hudby, virtuózni tanečníci na chodúľoch aj Shakespearova dráma v podaní kočovných divadelníkov, zábavný program pre najmenšie ratolesti aj pre kluby seniorov. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prináša opäť bohatý sprievodný program.

Objednajte si vstupenky už teraz!

Radi by ste si zaistili návštevu 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už teraz? 

Dobrovoľníctvo na Divadelnej Nitre 2012 začína už tento víkend!

V sobotu 25. augusta sa bude konať v Nitrianskych kasárňach prvý „Paletový workshop“, na ktorom sa budú dobrovoľníci festivalu Divadelná Nitra 2012 učiť vyrábať rôzne sedenia, stojany a iné prvky z drevených paliet – z materiálu, ktorý bude aj základným prvkom nového stvárnenia Svätoplukovho námestia na čas konania festivalu Divadelná Nitra 2012. 
Autormi priestorového konceptu iné_námestie sú: Mária Trnovská (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave), Martina Kalusová (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave) a Daniel Dida (absolvent Katedry intermédií a multimédií VŠVU v Bratislave)

Divadelná Nitra predvedie na scéne 33 chladničiek, živú sliepku aj punkový koncert

Kto si aké kuriózne veci privezie na divadelné predstavenie v kufri? A koľko kostýmov si prestriedajú divadelníci počas dvoch hodín? Či koľko váži najťažšia konštrukcia scény? Za oponou 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, sa skrývajú rôzne kuriozity. 

Z nevidiacich detí sa stanú „grafiťáci“. Na Divadelnej Nitre

Vídame ich na stenách domov, na vlakových vozňoch či mostoch a bilbordoch. Niektorí ich nazývajú umením, iní zatracujú. Ak nie sú povolené, ide o trestný čin.

Graffiti sa mladým ľuďom páčia aj preto, že predstavujú slobodu. A umelcami ulice sa počas tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa koná od 21. do 26. septembra, stanú deti - so zrakovým postihnutím aj vidiace.

Bábky, klauni aj akrobati. Divadelná Nitra privíta pouličných divadelníkov

Fantázia, hravosť, komika, jedinečné nápady, originalita a nevšedné príbehy budú dominovať v predstaveniach pouličných divadiel, ktoré sa odohrajú na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra od 21. do 26. septembra 2012.

Britský choreograf Nigel Charnock skonal vo veku 52 rokov

Nigel Charnock, britský tanečník, choreograf a divadelný režisér zomrel vo veku 52 rokov. Skonal včera, 1. augusta 2012, v hospici sv. Christophera v južnom Londýne potom, ako mu v júni tohto roku diagnostikovali rakovinu.

Od susedov príde špičkové divadlo

Divadelná Nitra je počas svojej existencie expertom v prezentácii špičkového divadelného umenia z celej Európy a regiónu V4. Aj počas svojho 21. ročníka, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prinesie výnimočné diela z Českej republiky, Maďarska a Poľska. 

Festival podporili