Máme dobrovoľníkov. Študentov aj seniorov

Už dvadsiaty prvý rok je tradíciou Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra zapájať do jeho realizácie dobrovoľníkov.  

Nové festivalové námestie sa ukáže s novou tvárou. Hravou a nápaditou

 

Približne 70 podujatí – divadelných, hudobných, výtvarných aj filmových prinesie do nitrianskych ulíc sprievodný program 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa odohrá od 21. do 26. septembra 2012. Sprievodný program už tradične dotvára neopakovateľnú atmosféru sviatku umenia a je zážitkom pre deti i dospelých. Jeho hlavným dejiskom bude Svätoplukovo námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre, ktoré dostane tento rok novú tvár. 

Sme vinní či nevinní? Divadelná Nitra nám odpovie

 

Následky totalitných režimov, politické podvody dneška, náboženská či rasová neznášanlivosť, neúcta k človeku a k prírode... To všetko prináša otázky o zodpovednosti, o morálnych hodnotách, o vine či nevine súčasného človeka a spoločnosti. Medzinárodný festival Divadelná Nitra,ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, aj tento raz odhaľuje tajomstvá a nastoľuje spoločensko-politické témy Európy. Podtitulom 21. ročníka festivalu je vina / nevina.

ROSA DÚHA TULIPÁN – NA MOSTE LAFRANCONI

Vyše 35 detí z troch sociálnych centier sa 25. až 27. júna stretli na cyklistickej lávke Mosta Lafranconi v Bratislave, aby spoločne vytvorili veľkoplošnú 25 metrov dlhú maľbu.

Prvé stretnutie dobrovoľníkov DN 2012

V roku 2012 Asociácia Divadelná Nitra pozmenila systém práce s dobrovoľníkmi, ktorí majú záujem o prácu počas festivalu Divadelná Nitra, a tak sa prvé stretnutie s nimi uskutočnilo už v júni. 

Nitrianska komunitná nadácia oslavuje 10. výročie svojej činnosti

 

Gratulujeme a želáme ďalšie úspešné roky! Oslava desaťročnej histórie NKN sa uskutoční 9. júna (v sobotu) od 13.00 do 18.00 v Parku pod Borinou v Nitre na Klokočinskej paráde.

SME TUlipán

 

akcia projektu DARUJEM TI TULIPÁN

deti so zrakovým postihnutím oslavovali Deň detí a slávili ho mohutným bubnovaním – dunenie bubnov bolo hlasnou správou o podujatí pre celé okolie a doslova naplnilo názov podujatia SME TUlipán – letné podujatie projektu Darujem ti tulipán, ktorý Asociácia Divadelná Nitra už piaty rok organizuje pre zrakovo postihnuté deti. 

Kto je bez viny,

 

nech príde o vine uvažovať v septembri do Nitry.

21. septembra začína 21. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra a horúcou témou bude vina / nevina.

Zasadala Členská schôdza Asociácie Divadelná Nitra

V pondelok 23. apríla 2012 sa v Bratislave stretli členovia Asociácie Divadelná Nitra na svojom zasadnutí. Členská schôdza, ktorá je najvyšším orgánom združenia, sa niesla v živej diuskusi o činnosti združenia v minulom a nadchádzajúcom období a volila na ďalšie obdobie členov orgánov Asociácie Divadelná Nitra: dozornej rady a predstavenstva.

Open for Dance - Workshop tanečnej kritiky

V rámci sprievodného programu projektu Open for Everything Goethe Institut Praha a Medzinárodný festival Divadelná Nitra vyhlasujú výzvu k registrácii na workshop tanečnej kritiky. Workshop kritického myslenia a písania je venovaný tanečnému a pohybovému divadlu, súčasnej choreografii a tancu. 

Festival podporili