Divadelná Nitra sa začína o pár dní! Privíta aj osobnosti svetového divadla

Legendy svetového divadla, hviezdy európskej scény aj nováčikovia predstavia svoje diela v hlavnom programe 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý potrvá od 21. do 26. septembra. Tvorcovia z desiatich krajín Európy nastolia prostredníctvom nevšedných divadelných inscenácií spoločensko-politické témy. Podtitulom festivalu je vina / nevina.

Divadelná Nitra mieri do Košíc. S fascinujúcou inscenáciou o živote Rómov

Po úspešnej minuloročnej spolupráci budú satelitným mestom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra opäť Košice. Z Nitry poputuje do Košíc výnimočná tanečná inscenácia Otvorení všetkému, ktorá sa v Štátnom divadle Košice odohrá v nedeľu 23. septembra o 19 h.

Ochutnajte z nášho hlavného programu!

Ste zvedaví, čo vás čaká na Divadelnej Nitre 2012? Ponúkame vám video ochutnávku toho naj z hlavného festivalového programu.

Vaša tvár môže byť na Divadelnej Nitre!

Chcete, aby sa vaša tvár octila na 21. ročníku Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra? Mladí nitrianski umelci Erik Fehér a Vilo Šulík pripravujú na festival, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 jedinečnú inštaláciu s názvom OXIDANT13. Jej dejiskom bude iné_námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre. 

Vstupenky na Divadelnú Nitru sú oddnes v predaji

Divadelní fanúšikovia, ktorí si nechcú nechať ujsť špičkové inscenácie 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, si už oddnes môžu zakúpiť vstupenky. Festival sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 a v hlavnom programe ponúkne 13 inscenácií z desiatich krajín počas 19 predstavení.

V televíznom spote Divadelnej Nitry sú zašifrované odkazy na inscenácie. Pozrite si ho!

Už je v éteri! Televízny spot 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už koluje na televíznych obrazovkách. Pre Divadelnú Nitru ho vytvorilo duo animátoriek OVÉ PICTURES. Mladé filmárky Michaela Čopíková a Veronika Obertová pracovali v spote s tohtoročným vizuálom festivalu – rybou, ktorá sa viaže na leitmotív Divadelnej Nitry 2012 vina / nevina. 

Najviac nominácií na DOSKY majú Pohania Činohry SND, uvedie ich aj Divadelná Nitra

Pohania, Psota, Sedem dní do pohrebu či opera Coriolanus – jedna z týchto štyroch inscenácií môže získať titul najlepšia inscenácia uplynulej sezóny. Sú totiž nominované na Divadelné ocenenia sezóny 2011/2012 DOSKY, ktoré udelia počas slávnostného ceremoniálu v prvý deň Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 21. septembra v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre.

OBJEDNAJTE SI VSTUPENKY!

Možnosť objednávky vstupeniek pre verejnosť začína práve dnes!
Využijte túto možnosť čo najskôr, aby ste si zabezpečili účasť na vybraných predstaveniach.
Všetko potrebné pre vašu objednávku nájdete TU.

V uliciach Kocúr v čižmách, v autách moderné umenie. Divadelná Nitra má bohatý sprievodný program

Večery ozvláštnené koncertmi punku aj vážnej hudby, virtuózni tanečníci na chodúľoch aj Shakespearova dráma v podaní kočovných divadelníkov, zábavný program pre najmenšie ratolesti aj pre kluby seniorov. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prináša opäť bohatý sprievodný program.

Objednajte si vstupenky už teraz!

Radi by ste si zaistili návštevu 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už teraz? 

Festival podporili