Dobrovoľníctvo na Divadelnej Nitre 2012 začína už tento víkend!

V sobotu 25. augusta sa bude konať v Nitrianskych kasárňach prvý „Paletový workshop“, na ktorom sa budú dobrovoľníci festivalu Divadelná Nitra 2012 učiť vyrábať rôzne sedenia, stojany a iné prvky z drevených paliet – z materiálu, ktorý bude aj základným prvkom nového stvárnenia Svätoplukovho námestia na čas konania festivalu Divadelná Nitra 2012. 
Autormi priestorového konceptu iné_námestie sú: Mária Trnovská (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave), Martina Kalusová (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave) a Daniel Dida (absolvent Katedry intermédií a multimédií VŠVU v Bratislave)

Divadelná Nitra predvedie na scéne 33 chladničiek, živú sliepku aj punkový koncert

Kto si aké kuriózne veci privezie na divadelné predstavenie v kufri? A koľko kostýmov si prestriedajú divadelníci počas dvoch hodín? Či koľko váži najťažšia konštrukcia scény? Za oponou 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, sa skrývajú rôzne kuriozity. 

Z nevidiacich detí sa stanú „grafiťáci“. Na Divadelnej Nitre

Vídame ich na stenách domov, na vlakových vozňoch či mostoch a bilbordoch. Niektorí ich nazývajú umením, iní zatracujú. Ak nie sú povolené, ide o trestný čin.

Graffiti sa mladým ľuďom páčia aj preto, že predstavujú slobodu. A umelcami ulice sa počas tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa koná od 21. do 26. septembra, stanú deti - so zrakovým postihnutím aj vidiace.

Bábky, klauni aj akrobati. Divadelná Nitra privíta pouličných divadelníkov

Fantázia, hravosť, komika, jedinečné nápady, originalita a nevšedné príbehy budú dominovať v predstaveniach pouličných divadiel, ktoré sa odohrajú na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra od 21. do 26. septembra 2012.

Britský choreograf Nigel Charnock skonal vo veku 52 rokov

Nigel Charnock, britský tanečník, choreograf a divadelný režisér zomrel vo veku 52 rokov. Skonal včera, 1. augusta 2012, v hospici sv. Christophera v južnom Londýne potom, ako mu v júni tohto roku diagnostikovali rakovinu.

Od susedov príde špičkové divadlo

Divadelná Nitra je počas svojej existencie expertom v prezentácii špičkového divadelného umenia z celej Európy a regiónu V4. Aj počas svojho 21. ročníka, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prinesie výnimočné diela z Českej republiky, Maďarska a Poľska. 

Divadelná Nitra prináša skutočné ľudské príbehy o dobe a moci

S akými traumami z totalitných režimov žijeme dnes? Akým militantným náboženským aj politickým prejavom sa prizeráme? A aká morálka vládne v spoločnosti 21. storočia?

Medzinárodný festival Divadelná Nitra,ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, ponúkne počas svojho 21. ročníka politické a spoločenské témy minulosti aj súčasnosti. Podtitulom festivalu je vina / nevina.

Máme dobrovoľníkov. Študentov aj seniorov

Už dvadsiaty prvý rok je tradíciou Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra zapájať do jeho realizácie dobrovoľníkov.  

Nové festivalové námestie sa ukáže s novou tvárou. Hravou a nápaditou

 

Približne 70 podujatí – divadelných, hudobných, výtvarných aj filmových prinesie do nitrianskych ulíc sprievodný program 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa odohrá od 21. do 26. septembra 2012. Sprievodný program už tradične dotvára neopakovateľnú atmosféru sviatku umenia a je zážitkom pre deti i dospelých. Jeho hlavným dejiskom bude Svätoplukovo námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre, ktoré dostane tento rok novú tvár. 

Sme vinní či nevinní? Divadelná Nitra nám odpovie

 

Následky totalitných režimov, politické podvody dneška, náboženská či rasová neznášanlivosť, neúcta k človeku a k prírode... To všetko prináša otázky o zodpovednosti, o morálnych hodnotách, o vine či nevine súčasného človeka a spoločnosti. Medzinárodný festival Divadelná Nitra,ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, aj tento raz odhaľuje tajomstvá a nastoľuje spoločensko-politické témy Európy. Podtitulom 21. ročníka festivalu je vina / nevina.

Festival podporili