Vaša tvár môže byť na Divadelnej Nitre!

Chcete, aby sa vaša tvár octila na 21. ročníku Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra? Mladí nitrianski umelci Erik Fehér a Vilo Šulík pripravujú na festival, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 jedinečnú inštaláciu s názvom OXIDANT13. Jej dejiskom bude iné_námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre. 

Vstupenky na Divadelnú Nitru sú oddnes v predaji

Divadelní fanúšikovia, ktorí si nechcú nechať ujsť špičkové inscenácie 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, si už oddnes môžu zakúpiť vstupenky. Festival sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 a v hlavnom programe ponúkne 13 inscenácií z desiatich krajín počas 19 predstavení.

V televíznom spote Divadelnej Nitry sú zašifrované odkazy na inscenácie. Pozrite si ho!

Už je v éteri! Televízny spot 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už koluje na televíznych obrazovkách. Pre Divadelnú Nitru ho vytvorilo duo animátoriek OVÉ PICTURES. Mladé filmárky Michaela Čopíková a Veronika Obertová pracovali v spote s tohtoročným vizuálom festivalu – rybou, ktorá sa viaže na leitmotív Divadelnej Nitry 2012 vina / nevina. 

Najviac nominácií na DOSKY majú Pohania Činohry SND, uvedie ich aj Divadelná Nitra

Pohania, Psota, Sedem dní do pohrebu či opera Coriolanus – jedna z týchto štyroch inscenácií môže získať titul najlepšia inscenácia uplynulej sezóny. Sú totiž nominované na Divadelné ocenenia sezóny 2011/2012 DOSKY, ktoré udelia počas slávnostného ceremoniálu v prvý deň Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 21. septembra v Štúdiu Divadla Andreja Bagara v Nitre.

OBJEDNAJTE SI VSTUPENKY!

Možnosť objednávky vstupeniek pre verejnosť začína práve dnes!
Využijte túto možnosť čo najskôr, aby ste si zabezpečili účasť na vybraných predstaveniach.
Všetko potrebné pre vašu objednávku nájdete TU.

V uliciach Kocúr v čižmách, v autách moderné umenie. Divadelná Nitra má bohatý sprievodný program

Večery ozvláštnené koncertmi punku aj vážnej hudby, virtuózni tanečníci na chodúľoch aj Shakespearova dráma v podaní kočovných divadelníkov, zábavný program pre najmenšie ratolesti aj pre kluby seniorov. Medzinárodný festival Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prináša opäť bohatý sprievodný program.

Objednajte si vstupenky už teraz!

Radi by ste si zaistili návštevu 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už teraz? 

Dobrovoľníctvo na Divadelnej Nitre 2012 začína už tento víkend!

V sobotu 25. augusta sa bude konať v Nitrianskych kasárňach prvý „Paletový workshop“, na ktorom sa budú dobrovoľníci festivalu Divadelná Nitra 2012 učiť vyrábať rôzne sedenia, stojany a iné prvky z drevených paliet – z materiálu, ktorý bude aj základným prvkom nového stvárnenia Svätoplukovho námestia na čas konania festivalu Divadelná Nitra 2012. 
Autormi priestorového konceptu iné_námestie sú: Mária Trnovská (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave), Martina Kalusová (absolventka Fakulty architektúry STU v Bratislave) a Daniel Dida (absolvent Katedry intermédií a multimédií VŠVU v Bratislave)

Divadelná Nitra predvedie na scéne 33 chladničiek, živú sliepku aj punkový koncert

Kto si aké kuriózne veci privezie na divadelné predstavenie v kufri? A koľko kostýmov si prestriedajú divadelníci počas dvoch hodín? Či koľko váži najťažšia konštrukcia scény? Za oponou 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, sa skrývajú rôzne kuriozity. 

Z nevidiacich detí sa stanú „grafiťáci“. Na Divadelnej Nitre

Vídame ich na stenách domov, na vlakových vozňoch či mostoch a bilbordoch. Niektorí ich nazývajú umením, iní zatracujú. Ak nie sú povolené, ide o trestný čin.

Graffiti sa mladým ľuďom páčia aj preto, že predstavujú slobodu. A umelcami ulice sa počas tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa koná od 21. do 26. septembra, stanú deti - so zrakovým postihnutím aj vidiace.

Festival podporili