Začína sa Divadelná Nitra, bude hostiť divadelnú špičku Európy

Šesť dní plných jedinečného divadelného umenia a bohatého sprievodného programu čaká na návštevníkov 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa začína už dnes a potrvá do 26. septembra 2012. 

Festival v obrazoch. Pozývame vás na vernisáž


Pozývame vás na otvorenie výstavy Divadelná Nitra Ctibora Bachratého! Už vo štvrtok 20. septembra 2012 o 18.00 vo fotogalérii Trafačka.

Lístky na Divadelnú Nitra sú stále v predaji

Medzinárodný festival Divadelná Nitra odštartuje divadelný maratón jedinečných diel už doslova o pár dní. Začne sa 21. septembra a potrvá do 26. septembra. Milovníci divadla si ešte stále môžu zakúpiť lístky na inscenácie hlavného programu 21. ročníka najvýznamnejšieho divadelného podujatia na Slovensku.

Divadelná Nitra odhalí tajné svedectvá o komunizme

Praktiky tajných služieb, zlyhania jednotlivcov aj spoločnosti, príbehy o tyranii moci a skutočné ľudské svedectvá o živote v komunizme prinesie na divadelné dosky viacročný medzinárodný projekt Asociácie Divadelná Nitra Paralelné životy – 20. storočie očami tajnej polície.

Divadelná Nitra sa začína o pár dní! Privíta aj osobnosti svetového divadla

Legendy svetového divadla, hviezdy európskej scény aj nováčikovia predstavia svoje diela v hlavnom programe 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý potrvá od 21. do 26. septembra. Tvorcovia z desiatich krajín Európy nastolia prostredníctvom nevšedných divadelných inscenácií spoločensko-politické témy. Podtitulom festivalu je vina / nevina.

Divadelná Nitra mieri do Košíc. S fascinujúcou inscenáciou o živote Rómov

Po úspešnej minuloročnej spolupráci budú satelitným mestom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra opäť Košice. Z Nitry poputuje do Košíc výnimočná tanečná inscenácia Otvorení všetkému, ktorá sa v Štátnom divadle Košice odohrá v nedeľu 23. septembra o 19 h.

Ochutnajte z nášho hlavného programu!

Ste zvedaví, čo vás čaká na Divadelnej Nitre 2012? Ponúkame vám video ochutnávku toho naj z hlavného festivalového programu.

Vaša tvár môže byť na Divadelnej Nitre!

Chcete, aby sa vaša tvár octila na 21. ročníku Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra? Mladí nitrianski umelci Erik Fehér a Vilo Šulík pripravujú na festival, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 jedinečnú inštaláciu s názvom OXIDANT13. Jej dejiskom bude iné_námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre. 

Vstupenky na Divadelnú Nitru sú oddnes v predaji

Divadelní fanúšikovia, ktorí si nechcú nechať ujsť špičkové inscenácie 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, si už oddnes môžu zakúpiť vstupenky. Festival sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012 a v hlavnom programe ponúkne 13 inscenácií z desiatich krajín počas 19 predstavení.

V televíznom spote Divadelnej Nitry sú zašifrované odkazy na inscenácie. Pozrite si ho!

Už je v éteri! Televízny spot 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra už koluje na televíznych obrazovkách. Pre Divadelnú Nitru ho vytvorilo duo animátoriek OVÉ PICTURES. Mladé filmárky Michaela Čopíková a Veronika Obertová pracovali v spote s tohtoročným vizuálom festivalu – rybou, ktorá sa viaže na leitmotív Divadelnej Nitry 2012 vina / nevina. 

Festival podporili