Bábky, klauni aj akrobati. Divadelná Nitra privíta pouličných divadelníkov

Fantázia, hravosť, komika, jedinečné nápady, originalita a nevšedné príbehy budú dominovať v predstaveniach pouličných divadiel, ktoré sa odohrajú na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra od 21. do 26. septembra 2012.

Britský choreograf Nigel Charnock skonal vo veku 52 rokov

Nigel Charnock, britský tanečník, choreograf a divadelný režisér zomrel vo veku 52 rokov. Skonal včera, 1. augusta 2012, v hospici sv. Christophera v južnom Londýne potom, ako mu v júni tohto roku diagnostikovali rakovinu.

Od susedov príde špičkové divadlo

Divadelná Nitra je počas svojej existencie expertom v prezentácii špičkového divadelného umenia z celej Európy a regiónu V4. Aj počas svojho 21. ročníka, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, prinesie výnimočné diela z Českej republiky, Maďarska a Poľska. 

Divadelná Nitra prináša skutočné ľudské príbehy o dobe a moci

S akými traumami z totalitných režimov žijeme dnes? Akým militantným náboženským aj politickým prejavom sa prizeráme? A aká morálka vládne v spoločnosti 21. storočia?

Medzinárodný festival Divadelná Nitra,ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, ponúkne počas svojho 21. ročníka politické a spoločenské témy minulosti aj súčasnosti. Podtitulom festivalu je vina / nevina.

Máme dobrovoľníkov. Študentov aj seniorov

Už dvadsiaty prvý rok je tradíciou Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra zapájať do jeho realizácie dobrovoľníkov.  

Nové festivalové námestie sa ukáže s novou tvárou. Hravou a nápaditou

 

Približne 70 podujatí – divadelných, hudobných, výtvarných aj filmových prinesie do nitrianskych ulíc sprievodný program 21. ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa odohrá od 21. do 26. septembra 2012. Sprievodný program už tradične dotvára neopakovateľnú atmosféru sviatku umenia a je zážitkom pre deti i dospelých. Jeho hlavným dejiskom bude Svätoplukovo námestie pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre, ktoré dostane tento rok novú tvár. 

Sme vinní či nevinní? Divadelná Nitra nám odpovie

 

Následky totalitných režimov, politické podvody dneška, náboženská či rasová neznášanlivosť, neúcta k človeku a k prírode... To všetko prináša otázky o zodpovednosti, o morálnych hodnotách, o vine či nevine súčasného človeka a spoločnosti. Medzinárodný festival Divadelná Nitra,ktorý sa uskutoční od 21. do 26. septembra 2012, aj tento raz odhaľuje tajomstvá a nastoľuje spoločensko-politické témy Európy. Podtitulom 21. ročníka festivalu je vina / nevina.

ROSA DÚHA TULIPÁN – NA MOSTE LAFRANCONI

Vyše 35 detí z troch sociálnych centier sa 25. až 27. júna stretli na cyklistickej lávke Mosta Lafranconi v Bratislave, aby spoločne vytvorili veľkoplošnú 25 metrov dlhú maľbu.

Prvé stretnutie dobrovoľníkov DN 2012

V roku 2012 Asociácia Divadelná Nitra pozmenila systém práce s dobrovoľníkmi, ktorí majú záujem o prácu počas festivalu Divadelná Nitra, a tak sa prvé stretnutie s nimi uskutočnilo už v júni. 

Nitrianska komunitná nadácia oslavuje 10. výročie svojej činnosti

 

Gratulujeme a želáme ďalšie úspešné roky! Oslava desaťročnej histórie NKN sa uskutoční 9. júna (v sobotu) od 13.00 do 18.00 v Parku pod Borinou v Nitre na Klokočinskej paráde.

Festival podporili