Všetky cesty vedú do Divadla

 Po májovej ceste na prehliadku Theatertreffen, ktorá je najpopulárnejšou v nemeckej jazykovej oblasti, žijeme naplno rakúskym festivalom Wiener Festwochen.

Členská schôdza Asociácie Divadelná Nitra odvolila!

Posledný májový deň sa členovia Asociácie zišli v priestoroch VŠMU v Bratislave, aby sumarizovali doterajšiu činnosť Asociácie a súčasne diskutovali o jej budúcnosti. 

REvitalizácia záhona pre nevidiacich

Leto je v plnom prúde a parkom a záhradám sa darí. Aj špeciálny Záhon pre nevidiacich, ktorý projekt Darujem ti tulipán založil pred troma rokmi v areáli ZŠI pre zrakovo postihnutých v Bratislave na Svrčej ulici, dostal 15. júna 2018 novú, krajšiu podobu. 

Mladá umelkyňa zvíťazila v súťaži zrakovo postihnutých Radost tvořit

Medzinárodná súťaž vo výtvarnom prejave zrakovo postihnutých detí a mládeže je sprievodným programom Medzinárodného festivalu pre deti a mládež v Zlíne. Pod hlavičkou projektu Darujem ti tulipán sa ho už po tretí raz zúčastnila aj 12-ročná nevidiaca Veronika Bájnociová a opäť úspešne – už tretí rok po sebe získala aj výhru.

Podujatia v zázemí stanu vďaka firme Expodom

Ako každý rok, aj v tomto ročníku Medzinárodného festivalu Divadlená Nitra 2018 vám v rámci rámci sprievodného programu prinesieme zaujímavý program v podobe diskusií na aktuálne témy, praktických workshopov, prezentácií a ďalších podujatí. Máme radosť, že vám tieto podujatia môžeme tento rok priniesť v zázemí párty stanu, ktorý bude stáť na Svätoplukovom námestí vďaka firme Expodom.

RE-konštrukcia tímu

RE-konštruovaný tím Divadelnej Nitry 2018

Nový ročník medzinárodného festivalu Divadelná Nitra so sebou prináša nové výzvy. Preto sme v štábe privítali aj nové mená, ktoré sa postarajú o vydarenú akciu a hladký priebeh podujatia. Medializáciu festivalu doma i v zahraničí bude mať na starosti PR manažér Marek Suchitra a efektívny chod kancelárie Divadelnej Nitry prevezme office manažérka Ivana Pirschelová.

Bc. Marek Suchitra

Moje meno je Marek Suchitra a momentálne študujem magisterský stupeň scenáristiky a dramaturgie na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Okrem štúdia sa venujem už viac ako 10 rokov práci v dabingu. Pre veľkú záľubu v médiách a reklame sa mi podarilo stať sa PR manažérom viacerých kultúrnych podujatí (Visegrad Film Forum, Cena mladého publika,  Áčko 2016) a v súčasnosti sa venujem kampani pre celovečerný film režiséra Teodora Kuhna Ostrým nožom. Prostredie online marketingu a sociálne médiá spravujem pre Asociáciu slovenských filmových klubov, Febiofest a Fest Anču. Verím, že moje skúsenosti a sledovanie aktuálnych trendov prinesie čerstvý vzduch a nové nápady pre Divadelnú Nitru a hádam sa spoločne dostaneme ešte bližšie k ľuďom.

Mgr. Ivana Pirschelová

Moje meno je Ivana Pirschelová a som nová posila v pracovnom kolektíve Divadelnej Nitry. Ako office manažérka mám na starosti chod kancelárie a sekretariátu, takže sa na mňa možno obrátiť s akoukoľvek požiadavkou. Milujem cestovanie, kultúru a dobré jedlo. Som optimistický a zodpovedný človek s kreatívnym duchom a umeleckou dušou. Teším sa na našu spoluprácu.

Kurátori slovenského programu budú z MLOKov

Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa už intenzívne pripravuje, v roku 2018 s podtitulom – RE. Téma vzišla z potreby ZMENY PARADIGMY vnímania sveta, ktorá je obsiahnutá v mnohých pojmoch obsahujúcich predponu RE -  ZNOVA, OPÄŤ, ODPOVEĎ.

Koncepciu a výber zahraničného programu festivalu zabezpečujú v roku 2018 opäť Dáša Čiripová, Martina Vannayová, Ján Šimko a Ján Balaj.

Kurátorkami slovenskej časti hlavného programu festivalu budú členky združenia MLOKi, divadelné kritičky Zuzana Andrejcová Ferusová, Katarína Cvečková, Lucia Lejková a Martina Mašlárová. 

Projekt MLOKi vznikol z iniciatívy mladých kritikov a kritičiek divadelného umenia, ktorým nestačil odborný prístup divadelnej obce ani zjednodušujúci štýl dennej tlače. MLOKi sa vybrali strednou cestou napriek tomu, že udržať sa na nej znamená sledovať svoju rovnováhu. Členmi združenia sú Zuzana Andrejcová Ferusová, Martin Bujna, Katarína Cvečková, Miloslav Juráni, Lucia Lejková, Martina Mašlárová, Jakub Molnár, Matej Moško a Zuzana Poliščák Šnircová.

Koľkokrát za život musí človek vyjsť na námestia, aby prispel k zásadnej zmene spoločnosti?

Keď ma Marek Hattas ako organizátor oslovil, aby som vystúpila na tomto zhromaždení, položila som si otázku: KOĽKOKRÁT ZA ŽIVOT musí človek vyjsť na námestia, aby prispel k zásadnej zmene spoločnosti?Aby mohol žiť v slobodnom štáte, uplatniť svoj talent a schopnosti, v štáte kde prevláda slušnosť, spravodlivosť a tolerancia, kde súdy konajú, kde sa zločin trestá, kde je rovnosť príležitostí a kde sa naozaj bojuje s korupciou.

2% z Vašich daní

RECYKLUJTE dane

a venujte Vaše 2% pre MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL

DIVADELNÁ NITRA 2018 

Cesta na prehliadku Münchner Kammerspiele

Na Divadelnej Nitre neustále vyhľadávame a objavujeme nové inšpirácie a možnosti spolupráce. S týmto úmyslom sa členka Umeleckej rady festivalu zúčastnila v uplynulých dňoch na prehliadke Münchner Kammerspiele. 

Festival podporili