Open for Dance - Workshop tanečnej kritiky

V rámci sprievodného programu projektu Open for Everything Goethe Institut Praha a Medzinárodný festival Divadelná Nitra vyhlasujú výzvu k registrácii na workshop tanečnej kritiky. Workshop kritického myslenia a písania je venovaný tanečnému a pohybovému divadlu, súčasnej choreografii a tancu. 

Ako na divadlo 2012 – tvorivé hry

 

Projekt neformálneho vzdelávania Ako na divadlo, ktorý sa v apríli 2012 koná s inscenáciou autora a režiséra Jána Šimka Posledná historická úloha mladej generácie v produkcii Stanica Žilina-Záriečie, má za sebou svoju nitriansku časť, ktorá bola venovaná tvorivým hrám. 

Pouličné divadlá, prihláste sa už teraz!

Medzinárodný festival Divadelná Nitra už tretí rok zverejňuje výzvu na prijímanie ponúk pre uvedenie pouličných divadelných produkcií zo Slovenska a Českej republiky v outdoorovom festivalovom divadelnom programe, ktorý sa uskutoční počas celého trvania festivalu (piatok 21. až streda 26. septembra 2012) na verejných priestranstvách v centre mesta Nitra. (Svätoplukovo námestie, pešia zóna, nádvorie Nitrianskej galérie, nádvorie pod Nitrianskym hradom, Mestský park...). 

Iba za 2 %!

Za koľko môže byť Divadelná Nitra 2012 % vaša?

Iba za 2 % 


My vám ponúkame 100% zážitok, atmosféru a kvalitu, ak sa vy rozhodnete venovať vaše 2 %  pre Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2012.

 Pre viac informácií kliknite TU

S projektom Ako na divadlo štartujeme v roku 2012 v Žiline

 

Projekt Ako na divadlo, neformálne vzdelávanie o divadle, ktoré uskutočňujeme od roku 2008, expanduje do Žiliny!

Slovenské divadlá vyberá Marián Amsler

Výberom slovenských inscenácií do hlavného programu Divadelnej Nitry 2012 je poverený režisér Marián Amsler. 

Chceš byť dobrovoľníkom Divadelnej Nitry?

Máš záujem stať sa dobrovoľníkom Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2012? 

Ocenili nášho dobrovoľníka!

Predstavitelia Mesta Nitra na čele s primátorom Jozefom Dvončom a zástupcovia Nitrianskeho centra dobrovoľníctva odovzdávali nitrianskym dobrovoľníkom v stredu 25. januára 2012 o 17.00 v Synagóge cenu ,,Srdce na dlani“ ako ocenenie dobrovoľníckej práce za rok 2011 v Nitre.

Zlaté čestné vyznamenanie pre Jana Lauwersa

Režisér Jan Lauwers, ktorého si pamätáme ako režiséra inscenácie Dom jeleňov uvedenej na Divadelnej Nitre 2011, získa vysoké rakúske vyznamenanie! 

Deti slávili Biely tulipán

predvianočné podujatie projektu Darujem ti tulipán – spoločný výtvarný workshop a stretnutie zrakovo postihnutých detí z Bratislavy a vidiacich deti z Nitry.

7. december 2011, Klub Darujem ti tulipán, Svrčia 6, Bratislava

Festival podporili