„Mokrá verzia“ sprievodného programu Divadelnej Nitry 2017

21.09.2017 12:09

Aj napriek nepriaznivému počasiu neprídu Nitrania o bohatý sprievodný program Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2017, ktorý sa začína už zajtra, 22. septembra 2017.  

Piatkový sprievodný program na inom_námestí pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre zostáva nezmenený. V úvodný podvečer festivalu od 18.00 do 18.30 atmosféru námestia a Foyeru DAB ozvláštni hudobný happening Ozveny hôľ, v ktorom budú znieť z rôznych kútov námestia a okolitých budov tóny niekoľkometrových pastierskych signálnych nástrojov – trombít, ktoré tak v zmysle témy #FUNDAMENTALS odkážu na slovenské tradície a kultúrne dedičstvo.Uskutoční sa tu aj graffiti workshop Spomienka na Irak projektu Darujem Ti tulipán, ktorý tentoraz spojí 55 detí – zdravých, so zrakovým postihnutým a irackých azylantov.

Sobotňajší a nedeľňajší denný sprievodný program sa z vonkajších upršaných priestranstiev presunie dovnútra. Unikátny objekt pre vidiacich o nevidiacich empathy BLACK BOXbude namiesto iného_námestia vítať počas celého víkendu návštevníkov v nákupno-zábavnom centre Galéria Mlyny Nitra. Podujatia sekcie Festival deťom – tvorivé dielne, súťaže a hry pre rodičov s deťmi pod názvom Zóna radostí, klauniáda RITKUS – cirkus svetako aj predstavenie Kozliatka a vlk sa takisto uskutočnia v Mlynoch. Nedeľné Familiárum z Bábkového divadla na rázcestí z Banskej Bystrice sa odohrá v Tatre v Starom Divadle Karola Spišáka, a  Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre detisa z Rozprávkovej búdy Teatra Tatra z námestia premiestnia počas celého víkendu do Čitárne Starého divadla Karola Spišáka. Víkendové diskusie Verejná obývačka na tému Eko mesto a na tému Spravodlivosť sa z verejného priestranstva presúvajú do Gio Caffè.

AKTUALIZOVANÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM NÁJDETE TU

Predstavenie Červená čiapočka Teatra Tatra počas soboty aj nedele zostáva v Rozprávkovej búde na inom_námestí.

Sobotňajšia obľúbená Biela noc, ktorá sa už tradične odohrá v Nitrianskej galérii, Ponitrianskom múzeu a v Synagóge zostáva bez zmien. V koncertnej sále Nitrianskej galérie ju otvorí unikátnej maďarskej skupiny Úzgin Űver

Festival podporili