Programová skladačka aktuálneho ročníka (.pdf) Cenník vstupeniek - DN 2016 (.pdf)

HLAVNÝ PROGRAM 2016

  • 23. september 2016

    18.30 - 21.00

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Veľká sála

    NEMECKO

    Münchner Kammerspiele, Mníchov


    Rainer Werner Fassbinder:

    PREČO PÁNA R. POSTIHOL AMOK?

    réžia: Susanne Kennedy 

  • 24. september 2016

    16.00 - 19.00

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Štúdio

    SLOVENSKO

    Slovenské komorné divadlo, Martin


    Žo Langerová / Peter Pavlac:

    VTEDY V BRATISLAVE

    réžia: Patrik Lančarič 

  • 24. september 2016

    20.00 - 21.30

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Veľká sála

    UKRAJINA

    Dakh Daughters Band, Kyjev


    RUŽE

    réžia: Vlad Troickij 

  • 25. september 2016

    18.00 - 18.45

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Veľká sála

    IRAK, ŠVÉDSKO

    Iraqi Bodies, Göteborg


    PILIERE KRVI

    réžia: Anmar Taha 

  • 25. september 2016

    20.00 - 21.00

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Sála

    SLOVENSKO

    Sláva Daubnerová, Bratislava


    SOLO LAMENTOSO

    autor a réžia: Sláva Daubnerová 

  • 26. september 2016

    15.00 - 18.10

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Štúdio

    SLOVENSKO

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre


    Ewald Palmetshofer:

    HAMLET JE MŔTVY – FAUST JE HLADNÝ

    réžia: Svetozár Sprušanský, Braňo  Holiček

  • 26. september 2016

    19.00 - 21.40

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Sála

    ČESKÁ REPUBLIKA

    Komorní scéna Aréna, Ostrava


    Tomáš Vůjtek:

    VYPOČUTIE

    réžia: Ivan Krejčí 

  • 27. september 2016

    16.00 - 17.20, 20.30 - 21.50

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Tatra

    POĽSKO

    Teatr Polski Bydgoszcz


    KANTOR DOWNTOWN

    realizácia: Jolanta  Janiczak, Joanna Krakowska, Magda Mosiewicz, Wiktor Rubin

  • 27. september 2016

    16.00 - 17.20, 20.30 - 21.50

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Tatra

    POĽSKO

    Teatr Polski Bydgoszcz


    KANTOR DOWNTOWN

    realizácia: Jolanta  Janiczak, Joanna Krakowska, Magda Mosiewicz, Wiktor Rubin

  • 27. september 2016

    18.30 - 20.10

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Sála

    SLOVENSKO

    Astorka Korzo ´90, Bratislava


    Michal Vajdička a kolektív:

    JAMA DERAVÁ

    réžia: Michal Vajdička 

  • 28. september 2016

    16.30 - 17.30

    Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Tatra

    SLOVENSKO

    Petra Fornayová, Bratislava


    OPERNBALL

    námet a réžia: Petra Fornayová 

  • 28. september 2016

    18.30 - 20.00

    Divadlo Andreja Bagara v Nitre – Veľká sála

    FRANCÚZSKO

    Compagnie Du Zieu, Fère-en-Tardenois


    Olivier Saccomano:

    ZRAZU NOC

    réžia: Nathalie Garraud 

  • 23. september 2016

    16.30 - 17.50

    Svätoplukovo námestie – Šapitó

    SLOVENSKO

    Teatro Tatro, Nitra


    Daniil Charms – Ondrej Spišák:

    CIRKUS CHARMS

    adaptácia, scenár a réžia: Ondrej Spišák 

  • 25. september 2016

    15.00 - 16.20

    Svätoplukovo námestie – Šapitó

    SLOVENSKO

    Teatro Tatro, Nitra


    Daniil Charms – Ondrej Spišák:

    CIRKUS CHARMS

    adaptácia, scenár a réžia: Ondrej Spišák 

  • 25. september 2016

    18.00 - 19.20

    Svätoplukovo námestie – Šapitó

    SLOVENSKO

    Teatro Tatro, Nitra


    Daniil Charms – Ondrej Spišák:

    CIRKUS CHARMS

    adaptácia, scenár a réžia: Ondrej Spišák 

Festival podporili