September 2017

SOBOTA 23. SEPTEMBRA

12.00 – 18.00, Kupecká ul., v prípade nepriaznivého počasia Galéria MLYNY Nitra
empathy BLACK BOX
interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich


15.00 – 15.50, Svätoplukovo námestie – Rozprávková búda Teatro Tatro, vstupenky dostupné TU
Teatro Tatro
:) Červená čiapočka 
predstavenie pre deti
réžia: Šimon Spišák


15.00 – 18.00, Svätoplukovo námestie
:) Zóna radostí
Krajské osvetové stredisko: Netradičné tradície, tvorivé dielne
Písmo – Korene – Tolerancia, tvorivé dielne
Výstava na motúze, fotografie amatérskych divadiel
MoDRé TRaKy a Modré divadlo: Zatúlaný kúzelník
Penam: Hry a koláče


15.00 – 18.00, Svätoplukovo námestie
ZUŠ J. Rosinského
Hodnoty na ulici
divadelné, výtvarné a hudobné inštalácie


15.30 – 15.50, Svätoplukovo námestie
Sehnal & Co
FROOT
site-specific tanečná inštalácia


16.00 – 16.30, trasa Svätoplukovo námestie – Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre – Svätoplukovo námestie
iniciatíva Rozbicyklujme Nitru
Festivalová cyklojazda


16.00 – 16.20, 16.30 – 16.50, Svätoplukovo námestie
MoDRé TRaKy a Modré divadlo
:) RITKUS – cirkus svet
klauniáda na ulici


16.00 – 16.30, areál ZUŠ J. Rosinského
Bartfay medzi nami
prehliadka a prezentácia projektu


16.30 – 17.30, Svätoplukovo námestie
iniciatíva Rozbicyklujme Nitru
Verejná obývačka na tému Eko mesto


16.30 – 18.00, Svätoplukovo námestie – Rozprávková búda Teatro Tatro
:) Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti


17.00 – 17.40, Svätoplukovo námestie
Nové divadlo
:) Kozliatka a vlk
predstavenie pre deti, réžia: Šimon Spišák


17.45 – 18.05, Svätoplukovo námestie
Sehnal & Co
FROOT
site-specific tanečná inštalácia


BIELA NOC

18.00 – 24.00, Galéria, Múzeum, Synagóga
Nočná prehliadka výstav a výstavných priestorov

Galéria
18.30 – 19.30, Nádvorie, v prípade nepriaznivého počasia Koncertná sála 
Úzgin Űver (HU)
koncert – jedinečná zmes ľudovej hudby rôznych národov

19.30 – 20.15
Kurátorský výklad k výstavám


18.30 – 22.00, Svätoplukovo námestie – Rozprávková búda Teatro Tatro
25 rokov Teatra Tatra
ukážky z video archívu

Múzeum

MLADÉ DIVADLO
19.45 – 20.25, 22.30 – 23.10
Súkromné konzervatórium v Nitre
Antigona
študentské projekty


Synagóga

MLADÉ DIVADLO
20.30 – 21.05
DDS DRIM pri ZUŠ J. Rosinského
Vlna.sk

21.20 – 22.10
DS Slúchadlo pri ZUŠ J. Rosinského v Nitre a Divadelné laboratórium Vidsutnist (UA)
Vietor v skrini


20.30 – 23.00, Svätoplukovo námestie
FLK 10R-2
objekt tvorivej dvojice VILOERIK: Nitra Memory Box
Selektor Ďuri z FONOKRU

Festival podporili