SPRIEVODNÝ PROGRAM 2018

  • PIATOK 28. 9. 2018

    :) 9.00 – 17.00, Námestie / Synagóga
    Darujem ti tulipán – celodenný výtvarný a hudobný workshop pre zrakovo postihnuté deti, deti irackých azylantov a vidiace deti.
    Elena Kárová
     
    :)9.00 – 12.00, KOS
    REkvizita, REkonštrukcia, REalita – divadelné predstavenia a tvorivé dielne pre deti.
     
    9.00 – 12.00, Knižnica
    Živá knižnica na tému REštart – rozhovory so „živými knihami“.
    Amnesty International
     
    :)14.00 – 18.00, Kupecká ul.
    Kníhkupecká – nepretržitá poézia a próza na ulici.
    Antikvariát s Libressom Pod Vŕškom, Literárno-dramatický odbor ZUŠ J. Rosinského
     
    14.30 – 15.30, Námestie, Festivalový stan
    Výber filmov z celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama, KOS
     
    16.00 – 17.30, Námestie, Festivalový stan
    Živá knižnica na tému REakcie spoločnosti – rozhovory so „živými knihami“. 
    Amnesty International, EDUMA, MAREENA 
     
    17.30 – 18.00, Námestie:
    otvorenie festivalu.
    LA3NO CUBANO
     
    20.00 – 23.00, Námestie, Festivalový stan
    DJ 
     
     
     
    :) = Festival deťom

  • NEDEĽA 30. 9. 2018

    12.00 – 17.00, Námestie:
    empathy BLACK BOX – interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich.
    projekt Darujem ti tulipán
     
    13.00 – 15.00, Námestie, Festivalový stan:
    Milda – film, 75’(CZ)
    réžia: Pavel Křemen
     
    14.00 – 17.30, Námestie:
    REcyklátor – séria workshopov s recyklovateľnými materiálmi a handmade výrobky.
    ArtHouse Poprad, WakiVaki, Pure Love
     
    :)14.00 – 18.00, Námestie, Zóna radostí:
    Bábkovisko – bábkové ihrisko, interaktívna bábková inštalácia určená na hru pre celú rodinu (CZ)
    autorka konceptu: Táňa Švehlová
     
    :)14.30 – 15.00, Námestie, Rozprávková búda Teatro Tatro:
    Čítanie pre najmenších
     
    :)15.00 – 16.00, Námestie, Zóna radostí:
    Rozprávkový automat – divadelné predstavenie.
    Haliganda, Košice, réžia: Roman Sorger
     
    15.00 – 17.00, sídlisko Chrenová I, Nábr. mládeže:
    Bártfay medzi nami – komunitný piknik.
    ZUŠ Rosinského, Mesto Nitra
     
    :)15.00 – 18.00, Námestie, Zóna radostí:
    MC Klokanček: Rodinné popoludnie.
    Penam: Hry a koláče
     
    16.00 – 16.45, Festivalová cyklojazda.
    trasa: Námestie – Staré divadlo – Námestie.
    Iniciatíva Rozbicyklujme Nitru
     
    :)16.00 – 16.50, Námestie:
    Cisárove nové šaty. 
    Nové divadlo, réžia: Šimon Spišák
     
    :)16.30 – 18.00, Námestie, Rozprávková búda Teatro Tatro:
    Kino Fest Anča, Najlepšie animované filmy pre deti
     
    16.30 – 18.00, Námestie, Festivalový stan:
    RE Agora Nitra – Verejná obývačka na tému REcyklácia
     
    :)17.00 – 18.00, Námestie, Zóna radostí:
    Rozprávkový automat – divadelné predstavenie.
    Haliganda, Košice, réžia: Roman Sorger
     
    17.30 – 18.20, Námestie: koncert
     
    19.45 – 20.30, Námestie, Festivalový stan:
    Výber filmov z celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama.
    KOS
     
    MLADÉ DIVADLO > Synagóga:
    19.00 – 20.00
    Bež, chlapče, bež 
    DS HOP – HOP z Ostrova (CZ),
    réžia: Irena Konývková
     
    21.15 – 22.15
    Mami, čo si chcela?
    Slovenské divadlo v Londýne,
    réžia: Jana Klimová, Juliana Sersenová
     
    22.30 – 23.10
    Na krídlach
    DS Divadelní Panteri pri ZUŠ Rosinského v Nitre,
    réžia: Marica Šišková
     
     
    :) = Festival deťom

  • PONDELOK 1. 10. 2018

    :)9.00 – 12.00, Knižnica:
    Médiá – zážitkový workshop.
    Post Bellum SK
     
    :)9.00 – 9.50, 11.00 – 11.50
    Čechy ležia pri mori (CZ),
    predstavenie pre deti,
    Naivní divadlo Liberec, réžia: Michaela Homolová
    vstupenky TU a TU
     
    14.00 – 20.00, Námestie, Festivalový stan:
    filmové pásmo – výber SK a CZ hraných filmov. Kinoklub Tatra
     
    21.00 – 22.30, Námestie, Festivalový stan:
    Cirkus Rwanda, 80’ (CZ) – slávnostné prvé uvedenie filmu na Slovensku, diskusia s tvorcami, 
    réžia: Michal Varga
     
     
    :) = Festival deťom
     

  • UTOROK 2. 10. 2018

    :)
    10.00 – 11.20, Staré divadlo Karola Spišáka – Veľká sála
    Martina Montelius
    SÁM A ESMERALDA
    divadelné predstavenie pre deti a mládež
     
    réžia: Linda Keprtová
    Kvalitná textová predloha švédskej spisovateľky a dramatičky, plná poézie bez sentimentu a okorenená láskavým i absurdným humorom, sa pod vedením hosťujúcej českej režisérky a jej tímu premenila na jednu z najlepších inscenácií Starého divadla za posledné roky. Nápadité a výrazne estetizujúce scénické riešenie, dynamická hudobná zložka a prekvapujúco nové polohy účinkujúcich hercov vytvorili umelecky aj myšlienkovo silné dielo vhodné nielen pre deti, ale aj pre dospelých, ktoré prináša zaujímavé odkazy a posolstvo o nevyhnutnosti prekračovať hranice všednosti a hľadať porozumenie medzi generáciami.
    REpublika 100
     

    preklad:  Lucia Åbergh
    dramaturgia: Petra Babulícová
    hudba: Miloš ORSON Štědroň
    pohybová spolupráca:  Magdaléna Čaprdová
    scéna: Michal Syrový
    kostýmy: Tomáš Kypta
    účinkujú: Miroslav Bakura, Henrieta Kolláriková, Oľga Schrameková, Martin Kusenda
    Vstupenky pre školy TUceny: dieťa/študent/senior 3 €, ostatní 6 €
     
    13.00 – 15.30, Námestie, Festivalový stan:
    Môj neznámy vojak – film, 80’(CZ),
    réžia: Anna Kryvenko

  • STREDA 3. 10. 2018

    13.00 – 15.30, Námestie, Festivalový stan:
    Česká cesta – film, 75’(CZ),
    réžia: Martin Kohout


Festival podporili