SOBOTA 29. 9. 2018

12.00 – 17.00, Námestie:
empathy BLACK BOX – interaktívny objekt pre vidiacich o nevidiacich, projekt Darujem ti tulipán
 
13.00 – 14.30, Námestie, Festivalový stan:
Mečiar – film, 89´(SK), réžia: Tereza Nvotová
 
:)14.00 – 18.00, Námestie, Zóna radostí:
Bábkovisko – bábkové ihrisko, interaktívna bábková inštalácia určená na hru pre celú rodinu (CZ)
autorka konceptu: Táňa Švehlová
 
:)14.30 – 18.00, Námestie, Zóna radostí:
REart v KOS – REtro remeslá, divadelné predstavenia, výstava fotografií amatérskych divadiel;
Penam - Hry a koláče
 
:)14.30 – 15.15, Námestie, Rozprávková búda Teatro Tatro:
Čítanie pre najmenších
 
15.00 – 17.00, Námestie:
Aj toto je umenie – komentovaná prehliadka po zabudnutých pamiatkach mesta Nitra.
Trasa: DAB, centrum, pešia zóna.
Juraj Novák
 
15.00 – 17.30, Námestie:
REvitalizácia gajdošstva – workshopy, prezentácia tradičných nástrojov, hudobné ukážky.
Drahoš Daloš
 
:)15.30 – 16.15, Námestie, Rozprávková búda Teatro Tatro:
Čítanie pre najmenších
 
:)16.30 – 18.00, Námestie, Rozprávková búda Teatro Tatro:
Kino Fest Anča – najlepšie animované filmy pre deti 
 
15.00 – 16.30, Námestie, Festivalový stan:
REaktivizácia atmosféry Zeme / REsponsibility – prezentácia a diskusia.
Energoland, Slovenské elektrárne
 
16.30 – 18.00, Námestie, Festivalový stan:
RE Agora Nitra – Verejná obývačka na tému REštart spravodlivosti.
Living Memory a hostia
 
18.30 – 20.30, Staré divadlo, Veľká sála:
RE Agora Nitra – Verejná debata – významné osobnosti na aktuálne spoločensko-politické témy, Marián Leško, Martin M. Šimečka a ďalší.
ADN, Denník N, hudobný hosť: Folk&Bass Orchestra
 
NITRIANSKA BIELA NOC
 
18.00 – 18.15, Staré divadlo:
otvorenie Nitrianskej Bielej noci.
Folk&Bass Orchestra
 
18.00 – 24.00, Galéria, Múzeum, Synagóga:
Nočná prehliadka výstav a výstavných priestorov
 
19.30 – 20.15, Galéria:
Kurátorský výklad k výstavám
 
19.00 – Balónový sprievod
trasa: Staré divadlo – pešia zóna – Námestie 
 
20.00 – 21.00, Námestie:
LA3NO CUBANO
koncert, ukončenie balónového sprievodu
 
21.30 – 23.30, Námestie, Festivalový stan: DJ
 
MLADÉ DIVADLO > Synagóga:
20.00 – 21.45
Nič
Súkromné konzervatórium v Nitre,
réžia: Peter Oszlík
 
22.30 – 23.30
Deti zo stanice ZOO
DS Slúchadlo pri ZUŠ Rosinského v Nitre
réžia: Šimon Spišák
 
 
 
:) = Festival deťom

Festival podporili